Не впускали в укриття метро – перевізник роз’яснив правила під час тривог

Автор: Оксана Тупальська
15:13 27.07.2023

Кияни, які не могли потрапити в укриття на станції метро Лук’янівській, звернулися з суворою скаргою до КП «Київський метрополітен». Розповідали, що співробітниця їх не впускала, бо вважала, що хочуть проїхатися без оплати. Кореспондент «ВК» звернувся до підприємства, щоб роз’яснити ситуацію та правила користування.

Не впускали в укриття метро – перевізник роз’яснив правила під час тривог
Світлодіодне освітлення

Подія, що викликала обурення жителів столиці, сталася 11 липня. “Сьогодні о 15:08, коли почалась повітряна тривога в м. Києві, черговий працівник біля турнікетів на метро “Лукʼянівська” не надала вільний доступ для людей, щоб ті могли швидко зайти для безпеки свого життя. Каже що дуже розумні і хочемо безкоштовно в метро зайти”, – повідомляли тоді кияни.

На запитання про те, які саме дії були виконані та якою була реакція на інцидент, у відповіді перевізника вказано нечітко та без жодного уточнення про конкретні наслідки конфлікту – чи було проведення роз’яснення для співробітників, які не впускали людей тощо, не розповідають:

«КП «Київський метрополітен» є підприємством подвійного призначення, яке працює як транспорт та як укриття, у цілодобовому режимі. В разі оголошення в місті Києві сигналу «Повітряна тривога» 46 підземних станцій Київського метрополітену переходять в режим укриття, водночас рух електропоїздів і перевезення пасажирів продовжується (за виключенням відкритих дільниць ліній)», – відповів заступник начальника КП «Київський метрополітен» Дмитро Пінчук.

Щодо правил для киян, які під час оголошення про повітряну загрозу у місті хочуть потрапити до підземки, Пінчук сказав  так:

«Фахівцями підприємства було розроблено порядок дій працівників метрополітену у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога», зокрема і під час пасажирських перевезень. Так, працівники контрольних пунктів централізовано отримують інформацію про оголошення сигналу «Повітряна тривога» від чергових працівників підприємства. Після чого працівник контрольного пункту одразу забезпечує вільний та безкоштовний прохід через «ручний» контроль для населення, яке прийшло укриватися на станцію».

Додатково керівник підприємства зазначив, що спільно з правоохоронцями перевізником «постійно опрацьовується алгоритм дій для працівників станцій» на випадок повітряних тривог. Та нагадав, що вночі під час комендантської години містян впускають у підземку працівники поліції. Однак кожен, хто вночі хоче потрапити в укриття метро, має мати при собі документ, що посвідчує особу.  

Нагадаємо, у Києві запропонували встановити камери відеоспостереження у вагонах метро. Це, на думку ініціаторів звернення до міської влади, допоможе збільшити контроль за ситуацією з безпекою громадян.

Великий Київ у Google News

підписатися