«Не дати демократичним силам розчубитися і розсваритися». Чому «ЄС» не висувала кандидата в мери Києва

19:29 25.09

«Європейська Солідарність» не висувала свого кандидата на посаду мера Києва, щоб зберегти єдність проєвропейських сил у столиці і не допустити «нетиповий союз реваншистів з Банковою».

«Не дати демократичним силам розчубитися і розсваритися». Чому «ЄС» не висувала кандидата в мери Києва

Про це у програмі «Право на владу» на телеканалі «1+1» заявила народна депутатка від «ЄС» Ірина Геращенко.

За її словами, сьогодні «ми стоїмо на порозі реваншу, на порозі непрофесіоналізму».

І тут дуже важливо не дати жодних шансів патріотичним, демократичним силам розчубитися і розсваритися», – пояснила політикиня.

Вона нагадала, як у 2019 році на виборах до Верховної Ради у окрузі по Голосіївському районі виграв вибори від партії «Слуга народу» Віктор Юрченко, який нещодавно був арештований за хабар.

Юрченко набрав трошечки більше голосів, ніж наш кандидат Володимир Прокопів. А на третьому місці тоді був кандидат від «Голосу», – підкреслила Ірина Геращенко.

загрузка...

Тому, каже нардепка, нині «Європейська Солідарність» закликає всі ідеологічно близькі партії не повторювати минулорічну помилку, а об’єднатися «для захисту принципових для України речей», як це відбувається у парламенті.

Читайте також: “Європейська солідарність” виступає проти законопроекту “Слуг народу”, який запроваджує двовладдя у Києві

Водночас вона закликала виборців голосувати на виборах за «Європейську Солідарність», щоб задля захисту інтересів киян у Київській міські раді існував політичний контроль за діяльністю Віталія Кличка, а у Офісу президента не було можливості узурпувати владу у столиці.

«Мера потрібно буде дуже серйозно моніторити, щоб був політичний баланс. Ми усвідомлюємо, що сьогодні і в Києві, і в інших містах, мерів і міськради будуть схиляти до нетипових союзів з Банковою. Тому я хочу сказати, що перебуваючи в опозиції до цієї влади, ми будемо тримати ідеологічну рамку, моніторити ситуацію, щоб мер не йшов не в той бік», – наголосила Ірина Геращенко.

Крім того, на її думку, мер – це передусім політична фігура, яка реалізує пропозиції депутатів міськради.

Ірина Геращенко висловила переконання, що оновлена професійна команда «Європейської Солідарності», яку веде до Київради Марина Порошенко, стане ще більш потужнішою, аніж фракція депутатів партії поточного скликання.

Мені здається надзвичайно важливим, якщо ми говоримо про європейську країну, європейську столицю, що саме Київрада буде вирішувати столичні проблеми», – підкреслила представниця «Європейської солідарності».

Читайте також: “Європейська солідарність” підтримує на виборах Віталія Кличка. Володимир Прокопів пояснив чому

Як повідомлялось, Марина Порошенко очолила «Європейську Солідарність » на виборах у Київраду та назвала першу п’ятірку виборчого списку.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...