Наслідки санкцій: НБУ попередив банки про ризики співпраці з Дубінським

18:27 26.01

Національний банк України надіслав банкам листи, у яких повідомляє про введення Сполученими Штатами санкцій проти Дубінського і Ко і попереджає про ризики співпраці з ними.

Наслідки санкцій: НБУ попередив банки про ризики співпраці з Дубінським

Відповідний лист НБУ оприлюднило видання LIGA.net.

У списку санкцій потрапили сім громадян України: депутат від Слуги народу Олександр Дубинський, екс-прокурор Костянтин Кулик, колишній депутат Олександр Онищенко, бізнесмени Антон Симоненко, Андрій Теліженко, Петро Журавель.

Крім того, під санкціями виявилися ТОВ “Ера Медіа”, ІА “Онлі Ньюз”, ТОВ “Скептик” і сайт NABULeaks, пов’язані з депутатом Андрієм Деркачем (включений до списку санкцій у вересні 2020 року).

У зв’язку з цим звертаємо увагу на ризики, пов’язані із здійсненням фінансових операцій з особами, включеними в OFAC SDN List, і вважаємо за потрібне запропонувати фінансовим установам вжити належних заходів обережності з метою управління такими ризиками”, – говориться в листі регулятора.

Читайте також: Зеленський запропонував Дубінському залишити фракцію. Той відмовився

Нагадаємо, 11 січня стало відомо, що Мінфін США ввів санкції проти нардепа від “Слуги народу” Олександра Дубінського і ще низки осіб і компаній, що були частиною російської мережі зовнішнього впливу, пов’язаної з нардепом Андрієм Деркачем. Тоді “Слуги народу” не поспішали обговорювати це питання, тому що  “зайняті більш нагальними питаннями”.

Реакції Зеленського теж не було, лише за кілька днів у Офісі президента повідомили, що ОП “зробить усе, що в його силах, для того, щоб відповідальні за втручання у вибори в Сполучених Штатах Америки були притягнуті до відповідальності. Згодом Офіс генпрокурора відкрив кримінальні провадження проти “Слуги” Дубінського. 

Днями Дубинський повідомив, що monobank запропонував йому закрити свій рахунок.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...