Офіс генпрокурора відкрив кримінальні провадження проти “Слуги” Дубінського – Центр протидії корупції

17:14 19.01

Офіс Генпрокурора після звернень нарешті розпочав кримінальні провадження проти депутата від партії “Слуга народу” Олександра Дубінського за двома статтями: ухилення від сплати податків та легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Офіс генпрокурора відкрив кримінальні провадження проти “Слуги” Дубінського – Центр протидії корупції

Про це повідомляє пресслужба неурядової організації “Центр протидії корупції”.

Активісти детально пояснили моменти, які свідчать про скоєння злочинів Дубінським.

Зокрема, за даними Центру, Дубінський, його матір та колишня дружина володіють майном на загальну суму близько 2,5 млн доларів: це 24 об’єкти нерухомості, 17 автівок та 70 соток землі.

Наприкінці 2019 року Дубінський почав переписувати частину свого майна на матір і дружину Олесю Цибко, з якою, як стало відомо пізніше, він розлучений. Офіційна дата розірвання шлюбу невідома, проте, стверджують Центрі протидії корупції, у листопаді 2019 вони ще були подружжям.

За словами активістів, Дубінський імовірно зберігає фактичні сімейні відносини з Цибко, тож по закону “Про запобігання корупції” зобов’язаний декларувати її майно. Але ні її майна, ні подарованого ним у декларації не було.

Про злочин недекларування Дубінського “розвіявся” 28 жовтня, коли Конституційний суд України скасував відповідальність за брехню в деклараціях чиновників та фактично знищив електронне декларування. 

Можна припустити, що ніякого реального розлучення не було і Дубінський і Цибко могли фіктивно розлучитися, щоб не декларувати майно невідомого походження: гроші за ймовірно замовні сюжети Дубінського під час журналістської діяльності, гроші за ймовірне просування інтересів олігарха Коломойського та можливу роботу в його інтересах уже будучи народним депутатом”, – міркують антикорупціонери. 

Вони вказують ще на один нюанс. Згідно з інформацією бізнес-реєстру Словаччини, Олександр Дубінський з 30 березня 2019 року по 14 лютого 2020 був єдиним акціонером словацької компанії “DubPro s.r.o.” А вже 18 лютого 2020 року акціонером стала “колишня” Дубінського Леся Цибко, між якими фактично можуть зберігатися сімейні стосунки. 

Водночас у декларації Дубінського не відображені корпоративні права власності на компанію, а також немає інформації про її відчуження або доходи від її діяльності, що є порушенням антикорупційного законодавства і підпадає під ознаки злочину. Також нардеп не декларує доходів від свого YouTube каналу, які, за його ж словами, у нього були і сягали 3,5 тисяч доларів на місяць.

Приховування численного майна може також свідчити про те, що Дубінський хотів  ухилитись від сплати податків, легалізувати незаконно отриману власність”, – пояснюють у ЦПК.

Нагадаємо, 11 січня стало відомо, що Мінфін США ввів санкції проти нардепа від “Слуги народу” Олександра Дубінського і ще низки осіб і компаній, що були частиною російської мережі зовнішнього впливу, пов’язаної з нардепом Андрієм Деркачем і “безпосередньо чи опосередковано брали участь, фінансували, приховували або іншим чином були співучасником іноземного впливу на виборах у США”. “Слуги народу” не поспішають обговорювати це питання, тому що  “зайняті більш нагальними питаннями”.

Реакції Зеленського теж не було, лише за кілька днів у Офісі президента повідомили, що ОП “зробить усе, що в його силах, для того, щоб відповідальні за втручання у вибори в Сполучених Штатах Америки були притягнуті до відповідальності, незалежно від партійної приналежності”, і обіцяли найближчим часом оприлюднити конкретні кроки.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...