На тунель між “Деміївська” – “Либідська” чекає бетонна “сорочка”: що вже зроблено

Автор: Любава Лисичкіна
19:18 17.06

У будівельній компанії заявили, що роботи з відновлення тунелю між “Либідською” та “Деміївською” проходять цілодобово, без вихідних.

На тунель між “Деміївська” – “Либідська” чекає бетонна “сорочка”: що вже зроблено
Фахівці, які проводять ремонт тунелю метро, розповіли деталі проведених робіт.
 
Autostrada завершила демонтаж аварійної ділянки та почала укріплення залізобетонною “сорочкою” частин старого тунелю, які прилягають до аварійної ділянки з обох боків. Підтримувальна “сорочка” – це залізобетонна труба, яка повністю повторить округлу геометрію тунелю, що загалом підсилить проблемну ділянку.
 
Наразі вже виконано: 
  • поверхню бетонних тюбінгів було ретельно зачищено, щоб виявити недоліки та деформації кільцевої оправи;
  • оскільки тунель обводнений, потрібно було ретельно герметизувати всі шви, найменші тріщини та щілини в оправі. Тому спочатку через спеціальні ін’єкційні пакери, попередньо встановлені в оправу тунелю, було проведено нагнітання двокомпонентної поліуретанової смоли, яка при контакті з водою збільшується у декілька разів і заповнює найдрібніші пори;
  • в кесони тюбінгів було встановлено армокаркас та розпочато процес торкретування (набризк “мокрого” торкрет-бетону) – набризк готового пластичного бетонного розчину на підготовлену поверхню.
 
“По завершенню торкретування влаштуємо гідроізоляцію, встановимо металеві радіальні каркаси та приступимо до безпосереднього спорудження посилення тунелю монолітною набризк-бетонною “сорочкою”, яка також виконуватиметься методом “мокрого” торкретування”, – зазначають у Autostrada.
 
Як писав “ВК“, шість станцій столичної підземки від “Деміївської“ до “Теремків“ зупинили 8 грудня на пів року у зв’язку з ремонтом перегінного тунелю, який почав “протікати“. Затоплення метро почала розслідувати прокуратура – мова про службову недбалість.

За попередніми висновками, причиною деформації тунелю між станціями “Деміївська”-“Либідська” є неякісні проєктні рішення та будівельно-монтажні роботи спорудження конструкції тунелю цієї ділянки.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин