На станції «Дорогожичі» відкриється виставка, присвячена Бабиному Яру

Автор: Марія Супрун
12:50 24.09.2021

У понеділок, 27 вересня, на станції метро «Дорогожичі» буде відкрито концептуальну виставку «Бабин яр як Зона відчуження». Виставка міститиме  короткі тексти американо-французького письменника Джонатана Літтелла та роботи французького фотографа Антуана д’Агати і пройде в межах заходів до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

На станції «Дорогожичі» відкриється виставка, присвячена Бабиному Яру
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», художнім керівником якого є скандальний російський режисер Ілля Хржановський.

Виставка триватиме до 10 жовтня й буде розміщена на рекламних панелях, встановлених між чотирма ескалаторами станції метро «Дорогожичі». Так, щоб пасажири метрополітену ще дорогою до самого Бабиного Яру могли замислитися про трагічне минуле цього місця.

Експозиція буде представлена 84 фотографіями та 42 текстовими панелями.

Урочисте відкриття виставки 27 вересня відбудеться у форматі перфомансу за участю одного з її авторів – Джонатана Літтелла. Захід розпочнеться з короткої бесіди з письменником на майданчику між ескалаторами о 12:45. Початок основної програми запланований на 13:00.

Джонатан Літтелл уже звертався до теми Бабиного Яру у своєму романі «Благоволительки». Цього разу в серії запитань і метафоричних висловлювань він розмірковує над місцем Бабиного Яру в житті сучасного Києва. Підкреслює дисонанс між пам’яттю про жахливі злочини, а саме: розстрілом 29–30 вересня 1941 року майже 34 тисяч євреїв і буденним життям звичайних міських кварталів поблизу Бабиного Яру. Пейзажі та мешканців району зображує у своїх роботах Антуан д’Агата. Його авангардні фото вступають у діалог із текстами Літтелла.

Нагадаємо, в Бабиному Яру в рамках російського проекту почали зводити “Курган” (ФОТО).

Зазначимо, що приватна структура, що зветься «Меморіал Голокосту «Бабин Яр», фінансована передусім донорами з Російської Федерації (серед спонсорів – російські бізнесмени з оточення Володимира Путіна Михайло Фрідман та Герман Хан), попри протести ряду українських науковців, культурних діячів, дисидентів та єврейських громадських активістів, почали зводити чергову інсталяцію у Бабиному Яру – «Кришталеву стіну плачу».  Архітектором є Марина Абрамович, яка відома своїми емоційними провокаціями у мистецтві не менше за художнього керівника Меморіального центру Голокосту, російського режисера Іллю Хржановського.

Великий Київ у Google News

підписатися