На могилі російського нациста “Тесака” помітили вінок від проєкту арт-керівника меморіалу “Бабин Яр” Хржановського

17:32 05.10.2020

На могилі найвідомішого в Росії скінхеда-неонациста Максима Марцинкевича на прізвисько “Тесак”, якого днями поховали, помітили вінок від проекту “Дау”, який створив нинішній арт-керівник меморіалу “Бабин Яр”, скандальний режисер Ілля Хржановський. Поруч також лежить вінок з черепом та нацистською свастикою.

На могилі російського нациста “Тесака” помітили вінок від проєкту арт-керівника меморіалу “Бабин Яр” Хржановського

Про це написав у Facebook український журналіст Вахтанг Кіпіані та опублікував відповідне фото.

“Вінок нацисту “Тесаку” від проєкту “Дау”, який створив нинішній арт-керівник меморіалу “Бабин Яр” Хржановський. Дна нема. Є тільки русскій мір, гроші русскіх олігархів і русскіє ліберали, які жити не можуть без русскіх нацистів”, – йдеться в повідомленні.

Капіані закликав міністра культури Олександра Ткаченко звернути на це увагу.

“Зверніть увагу. Держава далі робитиме вигляд, що Хржановський – це не російська політика в Україні?”, – додав коментар журналіст.

Водночас, політик Борислав Береза нагадав, що президент Володимир Зеленський також підтримав концепт Меморіального центру Бабин Яр Іллі Хржановського.

«Чого чекати, коли концепцію Бабиного Яру виписує росіянин Хржановський на гроші путінських російських олігархів Фрідмана і Хана. Мабуть приказку “Бійся данайців, що дари приносять” багато хто забув. І це не бентежить Зеленського…І тиша з боку Наглядової ради Бабиного Яру. Браво, лицеміри!», – написав у себе на Faceb00k-сторінці Береза.

Нагадаємо, 300 українських євреїв вже підписалися проти російського проєкту Меморіалу в Бабиному Яру, підтриманого Зеленським.

В 2020 році довкола Меморіального центру виникло одразу кілька скандалів.  

У лютому новопризначений художній керівник проєкту росіянин Ілля Хржановський запропонував перейменувати станцію метро “Дорогожичі” на “Бабин Яр”. #ВК писав, що це викликало гнівну реакцію містян. Тоді ж з’ясувалося, що пан Хржановський – людина зі “складною” біографією. Раніше він займався кіновиробництвом й потрапив до скандалу після екранізації фільмів “4” та “Дау”. Більше ви можете прочитати в цій нашій статті

Хржановському, який створюватиме меморіал Бабин Яр, готують підозру у зв’язку з фактами катування немовлят, скоєних під час зйомок в Харкові фільму “Дау. Дегенерація”.

Днями, перед відкриттям аудіовізуальної інсталяції,  керівництво приватного проєкту «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» назвало журналіста «BigKyiv» «пропагандистом» через незручні питання, адресовані художньому керівнику Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр», скандальному режисеру Іллі Хржановському.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...