“Ми відходимо від імперського “побєдобєсія” до європейської традиції пам’яті” – Петро Порошенко

Автор: Галина Ворона
10:56 08.05.2021

У вересні 1939 року разом з поляками українці першими відчули наслідки змови двох тоталітарних режимів, комуністичного та нацистського, які розпалили смертоносну пожежу Другої світової. Гітлер і Сталін — одного поля ягоди. І Путін, так само, як і вони, палій війни, який нищить міжнародне право, а землі сусідів розглядає як “життєвий простір” для своєї імперії.

“Ми відходимо від імперського “побєдобєсія” до європейської традиції пам’яті” – Петро Порошенко

Про це у своєму Телеграм-каналі заявив п’ятий Президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, вшановуючи пам’ять жертв Другої світової війни.

За його словами, український парламент у 2015-му недарма ухвалив закон, який юридично урівнює злочинність нацистської та комуністичної ідеологій.

Рік за роком, сподіваюся, ми відходимо від імперського “побєдобєсія” до європейської традиції пам’яті про трагедію найжахливішої в історії людства катастрофи”, – заявив Порошенко.

Він підкреслив, що ми, українці пам’ятаємо про мільйони євреїв, що загинули внаслідок Голокосту, і так само засуджуємо геноцид кримськотатарського народу.

Це наш спільний біль, який не вщухає понад вісім десятиліть”, – наголосив п’ятий президент України.

Він нагадав, День пам’яті і примирення Україна відзначає під гаслом “Ніколи знову”, адже саме мета не допустити нової великої війни в Європі і породила Європейський Союз, до якого ми прагнемо.

Хай незгасна людська пам’ять про колосальні багатомільйонні жертви Другої світової, про тисячі дощенту зруйнованих міст і десятки тисяч спалених сіл застереже світ від повторення цієї жахливої катастрофи. Бажаю всім українцям миру. Путін — капут! Слава Україні!” – дода п’ятий президент.

Нагадаємо, 8 травня Україна з усім цивілізованим світом відзначає День пам’яті і примирення.

Спогади киян про Другу світову можна почитати у новій книзі київських авторів “Друга світова війна та нацистська окупація у спогадах киян”. У ній – 18 історій про життя звичайної людини під час війни. Цю книгу можна знайти у 139 публічних бібліотеках столиці.

Киян ввечері кличуть до меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні” вшанувати пам’ять воїнів, які наближали перемогу у 1945 році, і помолитися за тих, хто сьогодні тримає над нами небо на сході. 

Читайте також: Скільки українців схвалюють ідею відзначати і День пам’яті та примирення, і День перемоги над нацизмом

Великий Київ у Google News

підписатися