Роки голоду, примусової праці та важких випробувань. Вийшла книга спогадів киян про Другу світову війну

Автор: Галина Ворона
13:56 06.05

Київські автори Микола Боровик, Наталія Дробкова та Тетяна Пастушенко випустили книгу спогадів киян “Друга світова війна та нацистська окупація у спогадах киян”. У ній – 18 історій про життя звичайної людини під час війни. Цю книгу можна буде знайти у 139 публічних бібліотеках столиці.

Роки голоду, примусової праці та важких випробувань. Вийшла книга спогадів киян про Другу світову війну

Про це повідомили у Департаменті суспільних комунікацій КМДА, за підтримки якого книга побачила світ.

Як розповів директор департаменту Роман Лелюк, книга унікальна тим, що містить автобіографічні спогади киян, які жили в столиці під час Другої світової війни.

18 історій демонструють, яким було життя під час війни для звичайної людини. Це роки голоду, примусової праці та важких випробувань. Видання дає інформацію про те, яким було повсякденне життя столиці у воєнні роки. Це наша власна історія, яку ми маємо пам’ятати та зберегти для наступних поколінь, щоб не допустити її повторення”, – зауважив чиновник.

Більшість історій, опублікованих у книзі, були написані в рамках проєкту “Україна в роки Другої світової війни: повсякденний досвід виживання”, який проводив Центр усної історії Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Студенти університету з 2010 року зібрали 30 історій людей, що жили у Києві в роки Другої світової війни.

Книги надіслано до 139 публічних бібліотек столиці.

Нагадаємо, 8 і 9 травня Київ відзначить День пам’яті та примирення і 76-у річницю перемоги у Другій світовій війні.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...