МОЗ виключає можливість реєстрації російської вакцини в Україні

11:30 03.01

Раніше з’явилась інформація про те, що Медведчук має намір зареєструвати російську вакцину “Спутник V” в якості державної. Але ця російська вакцина не пройшла третю фазу клінічних досліджень, а тому не може використовуватись в Україні.

МОЗ виключає можливість реєстрації російської вакцини в Україні

Про це заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив у Facebook.

Україна використовуватиме лише ті вакцини, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень. Тому всі чутки та політичні заяви щодо державної реєстрації в Україні російської вакцини-кандидата не відповідають дійсності”, – підкреслив Ляшко.

За даними заступника глави МОЗ, на сьогодні вже є вакцини проти COVID-19, дозволені до використання за спеціальними процедурами (emergency use authorization). Для такої реєстрації використовувались проміжні звіти клінічних досліджень.

Виходячи з цього, Україна ухвалила рішення про можливість реєстрації вакцин, які зареєстровані в країнах з жорсткою регуляторною політикою”, – зазначив санітарний лікар.

При цьому Ляшко наголосив, що лише за вищевказаних умов МОЗ допускатиме вакцини до використання в Україні.

Додамо, що відповідно до інформації, розміщеної на сайті clinicaltrials.gov, закінчення третьої фази клінічних досліджень вакцини «Спутник V», заплановано на грудень 2021 року.

Читайте також: “Не дамо зробити з українців піддослідних Кремля”: “ЄС” виступає проти російської вакцини від COVID-19

Як повідомлялося раніше, Медведчук має намір зареєструвати російську вакцину “Спутник V” в якості державної. Продавати Україні російську вакцину Путіна попросив Віктор Медведчук під час приватної зустрічі.

Нагадаємо, Україна уклала договір на поставку 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac. Вакцина на даний час не зареєстрована. Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробовувань.

Вакцинація від COVID-19 в Україні відбуватиметься у 4 етапи – дати, вона буде безкоштовна і платна.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...