Медведчук має намір зареєструвати російську вакцину “Спутник V” в якості державної

14:19 02.01

30 грудня 2020 року фармакологічна компанія “Біолік”, яка належить проросійському політику Віктору Медведчуку, подала до МОЗ документи з приводу реєстрації вакцини від коронавірусу “Супутник V”. Якщо документ буде прийнятий, компанія бізнесмена збирається почати вакцинацію українського населення вже за 3-6 місяців.

Медведчук має намір зареєструвати російську вакцину “Спутник V” в якості державної

Про це повідомив очільник партії “ОПЗЖ” Віктор Медведчук у своїй офіційній заяві до міністерства охорони здоров’я.

За його словами, науковий центр ім. Гамалії, який розробив “Спутник V”, дав дозвіл на трансферт технології та передачу українському підприємству клітинної лінії для виготовлення даного препарату.

Зазначається, що у випадку успішної реєстрації російської вакцини широке виробництво цієї фармацевтичної субстанції планується організувати протягом 3-6 місяців.

Наостанок Медведчук наголосив, що якщо український уряд з політичних міркувань не дасть добро на реєстрацію російських ліків, це буде розціненюватись як “справжній злочин”.

У свою чергу адмністрація АТ “Біолік” заявила, що компанія готова до серійного випуску вакцини проти коронавірусу, проте ніяких контрактів  на даний момент не підписувала.

АТ “Біолік”, як національний виробник вакцин, технічно здатний здійснити виробництво вакцини від коронавірусу, але лише за наявності її державної реєстрації в Україні…. АТ “Біолік” не підписувало жодних контрактів, не отримувало ніяких трансферних технологій відносно виробництва вакцини “Супутник V”, або будь-яких інших вакцин проти коронавірусу і ніколи не виробляли таких вакцин на технологічній базі компанії”, – йдеться у повідомленні.

У повідомленні підкреслюється, що фармацевтична компанія проводить свою діяльність виключно в рамках чинного законодавства, тож виробництво будь-якого лікарського засобу можливе лише за умови його державної реєстрації.

Нагадаємо, що продавати Україні російську вакцину у Путіна попросив Віктор Медведчук під час приватної зустрічі. 

Як згодом заявив очільник міністерства охорони здоров’я, Україна зможе закупити російську вакцину від коронавірусу лише в тому випадку, якщо її ефективність буде доведена на світовому рівні. Втім, поки що препарат російського виробництва не пройшов всі стадії клінічних випробувань.

Читайте також: “Не дамо зробити з українців піддослідних Кремля”: “ЄС” виступає проти російської вакцини від COVID-19

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...