Молився у копальнях Криму: хто такий Климент І та як голова святого потрапила в Києво-Печерську Лавру

Автор: Оксана Тупальська
16:23 23.02.2023

Мироточива голова святого Папи Климента І нині зберігається в печерах Києво-Печерської Лаври. Проте так було не завжди. Після того, як у 868 році Святий Кирило віднайшов мощі Климента біля берегів Чорного моря, він передав їх частину до Києва. А згодом мощі святого перебували у Десятинній церкві. Святий перебував на засланні на території сучасного Криму – там і закінчилося його земне життя.

Молився у копальнях Криму: хто такий Климент І та як голова святого потрапила в Києво-Печерську Лавру
Світлодіодне освітлення

Про час, коли мироточива глава Климента І потрапила до Києво-Печерської Лаври церковники УПЦ не вказують. Однак зазначають у своїх довідках, що саме до Десятинної церкви її привіз князь Володимир.

Святий Климент був четвертим по рахунку єпископом Рима після Петра, Ліна та Клета. керував Церквою у 88-97 р.н.е. Народився невільником, тому не мав імені. І лише коли його викупив римський патрицій на ім’я Климент, прийняв ім’я визволителя за своє. Згідно з відомостями Тертуліана, хрещення і свячення Клименту, майбутньому Папі вділив сам св. Петро.

На територію сучасного Криму Климент потрапив вимушено – за правління імператора Траяна він був вигнаний у Херсонес Таврідський та перебував у копальнях. Там знаходились тоді близько 2 тисяч переслідуваних християн. Климент проповідував місцевим бранцям, але також відомо, що завдяки його проголошенню наверталися і язичники, які перебували в копальнях.

Зрештою, за таку діяльність Климента було засуджено на смерть. За розпорядженням імператора йому до шиї прив’язали якір та кинули в море. Однак коли знайшли тіло – воно виявилось нетлінним.

У Києво-Печерській Лаврі стверджують, що мироточива глава, рідину від якої використовували для зцілення та отримували оздоровлення, перестала чудотворити в часи СРСР. І тільки в 1988 році ченці знову побачили, як з глави капає миро.

«У лабораторії кафедри біохімії Київського медичного інституту було проведено хімічний аналіз мира. Результати аналізу показали, що всі зразки є високоочищеними оліями невідомого походження із вмістом білка різної концентрації. Наявність білка властива тільки живому організму. Штучним шляхом цю біологічну речовину синтезувати неможливо», – розповідають у Національному заповіднику «Києво-Печерська Лавра».

Католики вважають Папу Климентія І покровителем Одесько-Сімферопольської дієцезії, яка надалі після окупації Криму вважає своєю територію півострову, як частини України.

Нагадаємо, «ВК» розповідав, що  завдяки Івану Мазепі фортечні мури Києво-Печерської Лаври обороняли Київ від навали татар.

Великий Київ у Google News

підписатися