Про це заявила головний лікар Олександрівської лікарні м. Києва Людмила Антоненко, відзначивши, що карантин продовжено не дарма.
Зараз в Олександрівській лікарні в інфекційних відділеннях перебуває 88 пацієнтів, з них – 76 з підтвердженим коронавірусом, 80 – з пневмонією, 6 – в реанімації, всі на кисневій підтримці, на ШВЛ немає. За минулі вихідні дні померло 2 пацієнти з COVID-19, з двобічною полісегментарною пневмонією та хронічними супутніми захворюваннями.
За її словами, контагіозність (заразливість, – ред.) коронавірусу дуже висока, тому в лікарні вже готуються додаткові резервні ліжка.
COVID-19 – невидимий ворог, який ще може нанести потужний удар. Невисокі цифри заражених коронавірусною хворобою в Києві і по Україні, в порівнянні з іншими країнами, є заслугою кожного, хто дотримується карантину, заслугою як керівництва держави, так і відповідальністю місцевої влади – мерів міст. Я вас запевняю, цифри могли би бути не меншими, ніж в Італії, Китаї та США. А в цих країнах, в “чорні дні”, кількість заражених була такою, як у нас за весь період карантину. Ми вчасно закрились на локдаун і саме це вберегло тисячі сімей від трагедії втрати близьких”, – зазначила Антоненко.
Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії
Нагадаємо, станом на 22 квітня в Україні 6592 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 174 летальні, 467 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 467 нових випадків і 13 смертей, а 100 хворих одужали.
Вчора на засіданні уряду карантин продовжили до 11 травня. Це обумовлено тим, що Україна поки не пройшла свого піку захворюваності на коронавірус – нові дати. Послаблення карантину обіцяють після 11 травня, але при деяких умовах.
Крім того, українців попередили про другу хвилю вірусу.