Міняю все. Понад півтисячі українців хочуть змінити свої по батькові

Автор: Любава Лисичкіна
23:12 24.02

З 1 січня 2021 року українці отримали право змінювати не лише ім’я чи прізвище за власним бажанням, а й по батькові.

Міняю все. Понад півтисячі українців хочуть змінити свої по батькові
Про це повідомляє Міністерство юстиції України.
 
Так, з початку цього року (станом на 18 лютого) з-поміж 572 поданих відповідних заяв п’ята частина з них були задоволені –114 осіб змінили свої по батькові. Найбільше – у Харківській (14 осіб), Дніпропетровській областях (12 осіб) та в місті Києві (11 осіб).
 
“В Україні «по батькові» було і залишається невід’ємною частиною повного імені людини. Воно необов’язкове до вживання в усній розмові, але допомагає з ідентифікацією особи. Втім, ситуації в житті трапляються різні, і іноді людина з якихось причин хоче відмовитися від того, щоб батька згадували у документах”, – додали у відомстві.
 
Відомо, що сьогодні Кабінет міністрів дозволив українцям після 14 років змінювати ім’я, прізвище та по батькові. Зокрема, Кабмін вніс зміни до пункту 3 порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи.

До прийняття закону фізична особа, яка досягла 14 років, мала право змінити своє по батькові лише у разі зміни її батьком власного імені або у разі виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження. Водночас у четвертому абзаці пункту 3 порядку передбачена можливість подавати та розглядати заяву про повторну зміну по батькові за процедурою, встановленою порядком.

З огляду на ухвалення закону, який набрав чинності 1 січня 2021 року, фізична особа, досягнувши 14 років,  має право змінювати по батькові на власний розсуд, тож четвертий абзац виключили з документу.

У Мінюсті також зазначили, що минулого року органи державної реєстрації актів цивільного стану склали більше 12,5 тисяч актових записів про зміну імені.
 
Відомо, в Україні змінили правила перевезення дітей в авто.
 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...