Не вік, а зріст. В Україні змінили правила перевезення дітей в авто

17:00 24.02

Сьогодні, 24 лютого, уряд схвалив постанову “Про внесення змін до Правил дорожнього руху”, що підвищують безпеку пересування дітей в автокріслах і вводять європейські підходи та правила перевезень.

Не вік, а зріст. В Україні змінили правила перевезення дітей в авто

Про це повідомляє Мінінфраструктури.

За даними міністерства, схвалені зміни до ПДР:

  • визначають особливі вимоги до установлення дитячих утримуючих систем в транспортних засобах (наприклад, щоб автокрісло відповідало зросту дитини);
  • визначають перелік транспортних засобів, щодо яких допустимі виключення норми використання дитячих утримуючих систем (наприклад, автобуси, карети швидкої, інший спеціалізований транспорт);
  • замінюють термін “спеціальні засоби”, який застосовується у чинних ПДР на термін “дитяча утримуюча система”.

У міністерстві пояснили, що дитяча утримуюча система – обладнання, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яка у разі зіткнення або різкого гальмування транспортного засобу зменшує небезпеку травмування дитини, що в ньому знаходиться, шляхом обмеження рухливості її тіла, тобто це звичні автокрісла. 

Наразі це вся інформація, надана профільним міністерством про нові правила.

Трохи більше про нововведення розповів у телеграм-каналі нардеп Олексій Гончаренко (“Європейська солідарність”).

За його словами, тепер в легкових авто треба обов’язково мати спеціальні утримуючі системи, якщо планується перевозити дитину зростом менше 145 см (раніше вимагали перевозити у автокріслах дітей до досягнення 12-річного віку). Таким чином виходить, що дітей із порушенням зросту доведеться возити у дитячому кріслі до повноліття. 

Крім того, за новими правилами при перевезенні дітей до 3-х років допускається установка дитячих утримуючих систем на передньому місці проти напрямку руху з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (при її наявності).

Також окремо підкреслюється, що характеристика дитячої утримуючої системи повинні відповідати масі і зросту дитини, а діти повинні перебувати в автокріслах або бустерах пристебнутими.

Нардеп оприлюднив порівняльну таблицю з нововведеннями Кабміну.

Нагадаємо, Рада збільшила штрафи за порушення ПДР для водіїв, цей закон вже підписав спікер парламенту Дмитро Разумков.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...