Міноборони купує харчі для військових за завищеними у 2-3 рази цінами – ЗМІ

Автор: Галина Ворона
20:53 21.01.2023

Журналісти роздобули угоду Міністерства оборони на закупівлю харчів для військових та порівняли ціни з вартістю аналогічних товарів у магазинах.

Міноборони купує харчі для військових за завищеними у 2-3 рази цінами – ЗМІ
Світлодіодне освітлення

Про це пише ZN.UA з посиланням на угоду Міністерства оборони вартістю 13,16 млрд грн.

Вона була укладена 23 грудня 2022 року на послуги організації харчування 2023 року військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях.

Для порівняння видання обрало мережу магазинів у спальному районі Києва. Ціни закупівлі порівнювали із роздрібними, в які вже закладено і прибуток виробника, і націнку магазину, вони апріорі вищі за гуртові.

Ціни в угоді виявилися завищеними у 2-3 рази.

Зокрема, Міноборони купує яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва наразі близько 7 грн за штуку. Картоплю – по 22 грн за кілограм, при роздрібній ціні в магазині у 8–9 грн. Куряче стегно – по 120 грн за кілограм, а в магазині – 80 грн.

“Так, пильний читач зауважить, що у договорі мова не лише про закупівлю, а й про надання послуг харчування. Може, тому й дорожче? Ні, якщо ви зануритеся у документ, то побачите, що послуги там дійсно є як окрема стаття видатків у 30 млн грн, тобто 0,2% від загальної суми контракту, навіть не 2% і точно не два рази“, – йдеться у статті.

Контракт, який вивчали журналісти, Міноборони уклало з ТОВ “Актив компані” зі статутним капіталом у тисячу гривень.

Податкова служба анулювала у цієї фірми свідоцтво платника ПДВ у 2021 році через відсутність поставок і ненадання декларацій.

2019 року ТОВ фігурувало у кримінальному провадженні Нацполіції. Для участі в тендері на поставку яловичини для установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби фірма подала підроблений акт, який не відповідав дійсності, пише видання.

За даними видання, за місяць до укладання цього контракту з Міноборони засновником і директором “Актив компані” став Валерій Миколайович Мелеш із Білої Церкви (Київська область). Раніше він був директором Державного підприємства Міністерства оборони “Білоцерківський військовий торг”.

“Першим засновником “Актив компані” 2016 року була Тетяна Григорівна Шеремет. Раніше вона була директором дочірнього підприємства “Одеський військторг” держпідприємства Міноборони “Управління торгівлі Південного оперативного командування”. Тобто “Актив компані”, найшвидше, є “прокладкою”, створеною професіоналами сфери постачання харчів для військових“, – зазначається у матеріалі.

Автор матеріалу впевнений, що цього не було б, якби Міноборони публікувало Prozorro ціни на продукти.

Така прозорість мала б стримуючий ефект. Я так кажу на досвіді. Перед вторгненням військові частини у цих самих областях годувала інша фірма, яка теж була на короткій нозі з тодішнім керівництвом Міноборони. Але тоді і близько не було таких апетитів. Наприклад, та сама картопля була в контракті по 11 гривень. Хоча її ціна в магазинах тоді була фактично такою самою як і зараз. Просто тоді ціни публікувались згідно закону, і жуліки не хотіли підставляти борт під прожектор прозорості. А зараз всі закупівлі Міноборони закриті на час вторгнення. І понеслась”, – зауважив він.

Читайте також: “Моя семья и дети такого не едят”: донецький суддя під Києвом із з/п у 150 тис. грн закотив скандал через гумдопомогу – волонтерка 

Нагадаємо, парламентарі вимагають повернути аукціони на Prozorro для дороговартісних продажів.

Великий Київ у Google News

підписатися