Війна не привід красти: парламентарі вимагають повернути аукціони на Prozorro для дороговартісних продажів

Автор: Оксана Тупальська
12:08 09.01.2023

Депутати вимагають в урядовців не дозволяти торги без аукціонів на Prozorro пропозиціями, вартість яких складає понад 10 млн грн. Відповідне звернення до уряду направила парламентська більшість

Війна не привід красти: парламентарі вимагають повернути аукціони на Prozorro для дороговартісних продажів

Як відомо, уряд дозволив продаж на Prozorro без аукціонів, аргументуючи це тим, що через відключення світла кандидати не можуть подати заявки. «ВК» розповідав, що за таких умов без аукціонів можуть відбутися торги державними підприємствами на Київщині. А також, неодноразово публікував адреси Пунктів Незламності у столиці, де є світло та інтернет. Зважаючи також, що по всій Україні існує мережа, створена НБУ, яка включає 1000 відділень банків зі світлом та інтернетом.

«Прийняття вказаної Постанови №1495 несе ряд корупційних ризиків, а також може викликати публічний резонанс та можливі спекуляції на вказаній темі, що може негативно вплинути на рівень довіри громадськості до системи Prozorro», – йдеться в листі «Слуг народу» до Кабміну.

У зверненні додали, що тепер замість 3 раундів торгів відбувається лише один – коли досить подати заявку, аби придбати об’єкт:

«Ми запрошуємо Кабмін до дискусії: можливо, необхідно повернути повну аукціонну систему для великих торгів. Наприклад, якщо йдеться про суми від 10, 50 чи 100 мільйонів гривень. Напевно, багато замовників хочуть, щоб усе відбувалося без аукціонів, але вимоги суспільства ми як політики не маємо права не враховувати», – сказав народний депутат Андрій Мотовиловець.

Нагадаємо, енергетики розповіли, що  Київ вже у лютому зможе уникнути тотальних відключень світла.

Великий Київ у Google News

підписатися