Мінкульт показав, хто тут рулить: збільшив буферну зону та змінив висоту забудов біля Святої Софії та Лаври

Автор: Любава Лисичкіна
15:22 29.01.2022

Показник висотності будівництва в зоні Святої Софії та Києво-Печерської Лаври встановили на рівні 34 метрів. Це при тому, що за існуючими нормами Генерального плану Києва, цей показник не перевищує 27 метрів.

Мінкульт показав, хто тут рулить: збільшив буферну зону та змінив висоту забудов біля Святої Софії та Лаври Фото: skyandmethod.com
Світлодіодне освітлення

Як зазначається,  має місце відповідний  наказ  Міністерства культури, молоді та спорту України. 

В документі визначається, що вищий показник висотності будівництва в зоні Святої Софії та Києво-Печерської Лаври становить 34 метри. Варто звернути увагу, що відомство не надало уваги існуючим нормам Генерального плану Києва, де ця цифра становить 27 метрів.   Граничну ж  висоту, як і раніше,  визначатимуть  диференційовано,  залежно від зони. За версією Мінкульту,  вона складатиме від 12 м до 34 м.  

У документі є також кілька цікавих моментів. Зокрема, це розмір буферної зони, яку Мінкульт збільшив більш як на 100 гектарів.   

Як зазначив у коментарі виданню thepage юрист Юрій Брикайло, наказ Мінкульту № 412 було підписано ще 31 березня 2020 року, проте через пандемію на нього не звернули увагу. І дійсно, наказ Мінкульту натепер суперечить Генплану столиці.

«Генплан чинний і безстроковий, там чітко встановлено 27 метрів і все. Основна містобудівна документація врегульовує висотність. Якби були нові ДБН чи новий закон щодо висотності — тоді інша справа. На мою думку, проєктувальник і замовник зобов’язані дотримуватися чинних будівельних норм і містобудівної документації. Навіть якщо хтось напише, що тут можна будувати 300, — скасовуйте генплан. Жодних інших шляхів, крім того, щоб проігнорувати це положення, немає», — наголосив юрист.
 
Він додав, що в міністерстві, вочевидь, була якась інформація щодо внесення змін параметрів висотності до Генплану, тому спрацювали на випередження, визначивши 34 метри.
 
«Утім, дотримуватися варто лише чинних обмежень. Якщо в майбутньому Генплан у цій частині буде змінено й буде вказано нові параметри — тоді стане 34. Якщо будувати вище за визначені обмеження — виключать із ЮНЕСКО, яке відстежує, чи не буде зіпсовано ландшафт історико-культурної зони», — додав експерт.

Нагадаємо, пам’ятник Князю Володимиру, колону Магдебурського права та ще десяток пам’яток планують реставрувати.

Раніше ми писали, що  головний архітектор Києва спрогнозував долю Генплану міста. Як відомо, чинний Генплан Києва розрахований до 2020 року. Раніше мер Києва Віталій Кличко висловив сподівання, що новий Генеральний план Києва буде ухвалений наступного року, однак спочатку його винесуть на громадське обговорення.

Великий Київ у Google News

підписатися