Міністр освіти Шкарлет досі не розуміє що таке плагіат

Автор: Злата Колос
21:14 11.02

Міністр освіти й науки України Сергій Шкарлет досі не розуміє що таке плагіат і як його встановлювати.

Міністр освіти Шкарлет досі не розуміє що таке плагіат

Про це він сказав в інтерв’ю у прямому ефірі “НВ“, відповідаючи на запитання журналістки щодо підвищення в Україні академічної доброчесності.

За його словами, перш ніж боротися з плагіатом, українське законодавство повинно чітко визначити що таке плагіат.

“Перш за все, юристи мають дати чітке визначення що таке плагіат. Це саме головне. А те, що стосується академічної доброчесності, перш за все, я б на цьому терміні не спекулював. Тому що є об‘єктивні речі, коли під цей термін можна загнати будь-що“, – пояснив міністр освіти.

Він переконаний, що навіть його інтерв’ю для “НВ“ можна “загнати під тему плагіат“.

Також, міністр освіти не знає як можна встановити академічну доброчесність, але він впевненій, що всі наукові статті й дипломні роботи в Україні проходять перевірку на плагіат.

“Так і у нас всі дипломи проходять перевірку. Всі наукові статті у наукових журналах у будь-якому випадку проходять перевірку. Якщо перевірка проводиться виключно на підставі комп‘ютерної програми, то це не перевірка“, – розповив міністр освіти Шкарлет.

Додамо, в України є чинним Закон “Про авторське право і суміжні права“, де чітко визначений термін “плагіат“.

Нагадаємо, у серпні на сайті “Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях“ з’явилося повідомлення про наявність академічного плагіату у наукових статтях Шкарлета до докторської дисертації.

У вересні Комітет з питань етики розпочав перевірку інформації щодо порушення академічної доброчесності в наукових роботах Шкарлета після відповідних акцій й звернень народного депутата Інни Совсун, громадських організацій, а також у відповідь на лист секретаріату Кабміну.

До речі, у голови комісії, яка захищала дисертацію Шкарлета, теж виявили  плагіат. 

3 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд проводять розслідування щодо звинувачень Шкарлета у плагіаті. 25 червня 2020 року Кабмін призначив Шкарлета на посаду в.о. міністра освіти та науки зі своєрідним випробувальним терміном.

17 грудня 2020 року Шкарлет був призначений міністром освіти і науки України з мінімальною кількістю голосів нардепів – 226, 20 голосів дала фракція ОПЗЖ. Профільний Комітет Верховної Ради не підтримав призначення Шкарлета на посаду міністра освіти.

Київські студенти виходили на вулиці з акціями протесту та вимагали звільнити новоспеченого міністра освіти Шкарлета, який підозрюється в плагіаті наукових робіт.

 

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...