Метро, паски, карантин. У столиці можуть відновити роботу транспорту

Автор: Любава Лисичкіна
18:59 27.04

У Києві на Великодні свята планують послабити карантинні обмеження. Зокрема, це може стосуватися проїзду в транспорті, відвідування богослужінь та роботи ТРЦ.

Метро, паски, карантин. У столиці можуть відновити роботу транспорту

 За словами очільника МОЗ, Україна розпочала поступовий вихід із третьої хвилі коронавірусної хвороби. Степанов зауважив, що останні статистичні дані із захворювання свідчать про стабілізацію ситуації.  Не виняток і Київ. Тут заговорили про послаблення обмежень та про те, що оголошено тендер  на закупівлю вакцин.

У середу, 28 квітня, буде засідати комісія з надзвичайних ситуацій міста, що складається з епідеміологів, вірусологів та інших фахівців. Вони ухвалять рішення, зважаючи на епідеміологічну ситуацію. Ми не виключаємо послаблення запроваджених обмежень. Локдаун дав позитивні результати, але розслаблятися зарано“, – сказав мер столиці Віталій Кличко.

Варто зазначити, якщо навіть Київ опиниться у помаранчевій зоні, то частину обмежень таки знімуть.

Які обмеження може послабити столична влада:

  • У Києві відновлять роботу транспорту, зокрема метро, не за спецперепустками. Проте заповнювати салон можна буде лише на 50%.
  • Також можуть запрацювати кінотеатри та театри з дотриманням карантинних обмежень.

В той же час у помаранчевій зоні забороняється:

  • робота хостелів і турбаз;
  • робота ресторанів, нічних клубів вночі;
  • робота спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури (крім закладів, що можуть забезпечити відвідування не більше однієї особи на 10 кв. м приміщення);
  • масові збори понад 100 осіб (одна людина на 20 кв. м).

Остаточне рішення щодо того, в якій зоні опиниться Київ, ухвалить спеціальна комісія 28 квітня.

Правила відвідування церкви під час карантину

МОЗ озвучило правила відвідування церкви та організації богослужінь на Великдень.

Великодні служби можливі у приміщеннях лише, якщо у храмах не більше однієї людини на один квадратний метр. Освячення пасок на вулиці має проходити із дотриманням дистанції. Звісно, при дотриманні маскового режиму. 

В той же час предстоятель Православної церкви України Епіфаній закликав вірян святкувати Великдень вдома і уникати відвідування храмів в цей час. Епіфаній наголосив, що всім, хто знаходиться в зоні ризику, краще не відвідувати храми на Великдень. 

Нагадаємо,  для виходу з “червоної” зони в столиці заповненість кисневих ліжок має не перевищувати 65%, також значення має рівень госпіталізації “ковідних” пацієнтів. 

Великий Київ у Google News

підписатися