Як повідомляє фонд “Хвостата Banda”, Наталія Мазур залишиться при посаді.
Зоозахисники також оприлюднили акт від 20 червня про результати роботи комісії КМДА, отриманий від міської влади після запиту.
Автори документу, посилаючись на слова Мазур, повідомляють, що після початку окупації Київщини через дії окупантів зоозахисникам фактично “відрізали доступ до притулку”.
Враховуючи вищевикладене, повномасштабне вторгнення військ рф в Україну та швидку окупацію населених пунктів біля Києва, тобто безумовні форс-мажорні обставини, не можна однозначно стверджувати про єдино-вірне рішення, яке могло бути прийняте заступником директора з ветеринарних питань комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Мазур Наталією Вікторівною, а отже і стверджувати про невиконання або неналежне виконання нею службових обов’язків”, – йдеться в документі.
Комісія також дійшла висновку, що відчинити вольєри з тваринами, які в них були, персонал не міг, бо це, мовляв, загрожувало б життю людей.
Працівники підприємства не могли вплинути на ситуацію в регіоні. Слід врахувати те, що рішення відправити персонал в притулок зі значним ризиком для їх життя є дискусійним. Так само як непрогнозованими були б наслідки відкриття кліток, враховуючи стан тварин, той факт, що більше половини вивчених тварин виявляли неконтрольовану поведінку та агресію, а також ситуацію, яка була на той момент непередбачуваною в селищі міського типу Бородянка та навколишніх населених пунктах”, – вирішили представники КМДА.
В акті також вказано, що загалом загинули 120 тварин із понад 400; хоча раніше йшлося про 222 собак.
У той же час в акті зазначається, що інформація, яка була зібрана та проаналізована комісією, “говорить про необхідність підсилення певних напрямків роботи підприємства, зокрема комунікації з громадськістю та експертною середою“.
Представники фонду запевняють, що рішення залишити Мазур на посаді будуть оскаржувати.
Читайте також: Гори мертвих собак: жахливі кадри з притулку в Бородянці (ВІДЕО)
Нагадаємо, щойно Бородянка була звільнена від окупантів, в місцевий притулок для тварин змогли потрапити волонтери, які побачили жахливу картину – дуже багато мертвих собак, а ті, що вижили – у жахливому стані. Загалом від голоду та спраги загинуло 222 собаки з 485. Майже місяць тварини залишалися зачиненими в клітках без їжі та води. За фактом масової загибелі тварин правоохоронці розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні. Зоозахисники звинуватили керівництво притулку і вимагали від Кличка покарати директорку притулку Мазур. Для розслідування дій директорки було створено комісію.