Марш на честь СС “Галичина” в Києві: як пояснюють в КМДА

Автор: Марія Супрун
15:56 01.05

Міська влада не дає дозволів, не погоджує і не може заборонити проведення мирних акцій та зборів, гарантоване громадянам Конституцією України.

Марш на честь СС “Галичина” в Києві: як пояснюють в КМДА

Так прокоментували в КМДА марш до річниці створення дивізії СС “Галичина”, який пройшов у столиці 28 квітня.

В мерії кажуть, що відповідно до процедури, організатори ставлять до відома міську владу і правоохоронців про проведення тієї чи іншої акції.  Зокрема, за інформацією КМДА, марш, який відбувся в Києві 28 квітня, був заявлений не як акція до дня створення дивізії СС «Галичина», а як патріотичний марш вишиванок.

«А ті, хто заявляє про те, що місто, нібито, мало заборонити марш – або не компетентні і не знають Конституції і законів України, або свідомо маніпулюють. Оскільки мали б знати, що місто не має таких повноважень та механізмів», – підкреслили в КМДА.

В мерії нагадали, що правоохоронні органи розслідують і можуть притягнути до відповідальності громадян, які порушують закон. 

У КМДА додали, що пропаганді тоталітарних режимів не може бути жодного виправдання, навіть, якщо хтось намагається прикритися вишиванками.

Як повідомлялося, у Києві чоловік постане перед судом за нацистське вітання на марші.

Нагадаємо, у Києві  28 квітня  відбувся марш вишиванок на честь річниці створення дивізії “СС Галичина”

В Інституті нацпам’яті відреагували на цей марш та назвали такі акції неприпустимими. Крім того, Ізраїль засудив марш на честь дивізії СС “Галичина”, зазначивши, що “підрозділи СС Ваффен були причетні до злочинів, що мали місце під час Голокосту”. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...