Чхати на локдаун. У Києві пройшов Марш вишиванок (насправді, не зовсім) – ФОТО

Автор: Тетяна Сененко
20:03 28.04

У Києві сьогодні, 28 квітня, відбувається марш вишиванок на честь річниці створення дивізії “СС Галичина”. Хода розпочалася о 18:00 на площі Арсенальній. Далі кілька сотень учасників пішли до Майдану Незалежності. Рух транспорту на вулиці Грушевського, Кріпосному провулку та вулиці Інститутській частково обмежили.

Чхати на локдаун. У Києві пройшов Марш вишиванок (насправді, не зовсім) – ФОТО

Про це повідомляє кореспондент “Великого Києва”.

В руках у учасників маршу символіка дивізії, “Сокіл” (Свобода), “Карпатська Січ”, “Самооборона Майдану”, “Правий Сектор”. Порушень не було. Лише одного чоловіка поліцейські відвели від маршу, оскільки  він кричав, шо “всі тут нацисти”. 

Проходячи повз Алею Героїв Небесної сотн всі схилились на коліно.

Потім з мосту розгорнули величезний банер зі словами “Не забуде стрільця Україна з золотим левиком на рукаві”.

Серед присутніх був також громадський діяч Дмитро Корчинський зі своїм “Братством”.

До слова 2017 року в судах Києва розглядалася справа про те, чи підпадає символіка дивізії “Галичина” під дію закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”.

23 вересня 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адмінісуду від 27 травня 2020 року про “визнання протиправними дій Українського інституту національної пам’яті з надання висновку про те, що символіка 14-ї гренадерської дивізії військ СС “Галичина” (1-ї Української дивізії УНА) відповідно до чинного законодавства України не є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення або публічне використання якої в Україні заборонено.

Проти проведення маршу виступав і колишній глава Інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович.

До слова, столиця виходить із “червоної” зони карантину з 1 травня.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...