Ліцеїст запропонував технологію, яка допоможе виробляти пористий алюміній ефективніше та дешевше

Автор: Любава Лисичкіна
21:33 13.06.2023

Хлопець запропонував технологію, яка допоможе виробляти пористий алюміній ефективніше та дешевше. Його багато де застосовують: у важкій промисловості, авіабудуванні, у декорі. З нього виготовляють енерго- та шумопоглинальні елементи. Наприклад, днище бронемашин для фронту роблять саме з пористого алюмінію.

Ліцеїст запропонував технологію, яка допоможе виробляти пористий алюміній ефективніше та дешевше
Світлодіодне освітлення

Мова йде про МихайлаМуцького, учня 11-го класу Політехнічного ліцею НТУУ “КПІ”, вихованця відділення технічних наук Київської МАН.

Зазвичай під час виробництва пористого алюмінію його просочують крізь сіль під тиском. Але тут виникає проблема: повітря, яке є під матеріалом, заважає йому пройти весь шлях крізь сіль. Тому школяр придумав, що замість тиску згори можна використати вакуум (середовище з розрідженим газом за низького тиску — прим. ред.). 

Це не дає повітрю впливати на виробництво та дозволяє створювати алюмінієві вироби будь-якої форми. Зокрема, для дуже складних деталей можемо створити дві простіші частини та скріпити їх. До того ж цей спосіб дешевший за традиційний.

Михайло цікавиться фізикою та робототехнікою і як хобі раніше створював удома різні проєкти.

“Але щоразу мій креатив упирався в те, що бракувало потрібного матеріалу для реалізації задуму. Тоді я подумав, що можу створювати матеріали сам — і для власних проєктів, і для використання у промисловості.  Досліджувати саме пористий алюміній вирішив, бо це доволі розповсюджений матеріал. Його багато де застосовують: у важкій промисловості, авіабудуванні, у декорі. З нього виготовляють енерго- та шумопоглинальні елементи. Наприклад, днище бронемашин для фронту роблять саме з пористого алюмінію. Якщо такий транспорт навіть підірветься на міні, то його днище деформується та поглине енергію від вибуху, захищаючи пасажирів”, – розповів ліцеїст.

Наразі Муцький працює над створенням композиту з цим матеріалом. А точніше, уже створив металополімерний композит на основі пористого алюмінію. З цим проєктом хлопець виборов нагороду на Міжнародному шоу винаходів та інновацій «INTARG», яке у травні провели в польському місті Катовиці.

Відомо, столична підземка отримала другу партію варшавських вагонів-донорів.

Великий Київ у Google News

підписатися