Київській громаді повернули Оболонський острів

Автор: Володимир Хлєбников
12:29 25.08.2022

НАБУ і САП у співпраці з КМДА запобігли незаконному відчуженню у приватну власність Оболонського острова площею 147,7 тис. кв.м, що розташований поряд із парком «Наталка».

Київській громаді повернули Оболонський острів

 Центральна колегія Мін’юсту задовольнила скаргу, яку подало КП «Плесо», щодо скасування реєстрації острова за приватною компанією, інформує пресслужба НАБУ.

У межах розслідування можливого незаконного привласнення причалів, дамб та острова на київській Оболоні детективи встановили, що у 2019-2020 роках з власності територіальної громади Києва виведено гідротехнічну споруду «Дамба напірна-багатофункціональна», що розташована біля Оболонської набережної. Площа гідротехнічної споруди, за даними реєстру, становить майже 143 тис. кв. м, що майже збігається з площею території Оболонського острова (147,7 тис. кв. м).

Читайте також: Був лісок, стала просіка: на Оболонському острові вирубили дерева, що кажуть комунальники

Разом з тим право власності на дамбу незаконно оформили на приватну компанію, наголошують у НАБУ.

За Міським кадастром територія Оболонського острова обліковується за комунальним підприємством «Плесо» і належить громаді Києва. До того ж острів Оболонський включено до переліку територій, де має бути створено ландшафтний парк «Дніпровські острови», на що виділялись відповідні кошти з бюджету міста”,йдеться у повідомленні.

Після встановлення цих фактів було створено спільну з КМДА робочу групу, яка на підставі зібраних матеріалів розслідування підготувала скаргу щодо скасування реєстрації, яку врешті й задовольнив Мін’юст. Крім того, нотаріуса, причетного до цієї незаконної реєстрації, позбавили ліцензії, а іншому заборонили діяльність до з’ясування усіх обставин.

Як зазначається, розслідування цих фактів розпочали детективи за матеріалами журналістського розслідування.

Читайте також: Суд наклав арешт на незаконний МАФ в парку “Наталка”

Великий Київ у Google News

підписатися