Під час збивання бурульок з даху житлової багатоповерхівки Голосіївського району глиби льоду безконтрольно летіли вусібіч.
В результаті чого пошкоджено майно місцевих жителів, частина кондиціонерів поламано, деякі вирвало з кріпленнями і вони висять лиш на електричних дротах та шлангах.
Це добре видно з допису користувача Дмитра Бурунько (ГО «Варта Голосієво»), який логічно задається питанням щодо якості такої комунальної послуги.
В дописі також опубліковано відео з балкону однієї з квартир, на якому видно, як бурульками зламало корпус кондиціонера.
В коментарях до допису одні жахаються, а інші заздрять комунальникам, які можуть вже з самого ранку вживати алкоголь і цілий день займатися «легальним вандалізмом».
На фото і відео видно, що на даху були присутні двоє чоловіків: один з палицею – у форменій куртці працівника районної керуючої компанії, а інший – у звичайній одежі. При цьому жодних засобів захисту чи страхувального спорядження візуально непомітно.
Більшість старих житлових багатоповерхових будинків Голосіївського району обслуговується КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району» (що розташовано на проспекті Голосіївський, 17Б), працівники якої певно і проводили зазначені роботи.
Незмінна директорка вказаного комунального підприємства Латанюк Наталія Вікторівна. Вона відома своїм нахабним відношенням як у випадках пошкодження особистого майна власників будинків, так і безвідповідальним ставленням до спільної сумісної власності мешканців багатоквартирних будинків, яке часто (зокрема і за її прямих вказівок) шкодять працівники житлово-експлуатаційних дільниць (ЖЕД), що без статусу окремої юрособи входять в структуру районної Керуючої компанії.
Відповідно до пункту 4.5.18 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005р. № 76:
Очищення снігу і льоду (бурульок) з дахів можна доручати тільки працівникам, які пройшли навчання з техніки безпеки при роботі на дахах.
А згідно пункту 7.5.3 Правил благоустрою міста Києва, затверджених Рішенням Київради від 25.12.2008 р. № 1051/1051:
Очищення дахів та козирків від снігу та бурульок проводиться негайно з дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо. Необхідно огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах, виставляти вартових. Сніг та бурульки, що зняті з дахів та козирків, необхідно окучувати і протягом доби вивозити.
Невідомо, чи була належним чином огороджена територія та попереджені мешканці, чи дотримувались правил техніки безпеки робітники, чи пройшли відповідний інструктаж та чи мали відповідні допуски до висотних робіт.
Також можливо в результаті цього та подібних випадків були пошкоджені вікна, карнизи, балкони, козирки, лавки та інше майно мешканців, а також автомобілі, припарковані біля будинку. Могли зазнати ушкоджень і громадяни та тварини, як домашні, так і безпритульні.
Згідно пункту 20.2.2 Правил благоустрою міста Києва:
Посадова особа контролюючого органу, яка під час перевірки об’єкта благоустрою виявила порушення вимог цих Правил, зобов’язана на винну особу скласти протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При вчиненні однією посадовою чи фізичною особою двох або більше адміністративних правопорушень протокол про вчинення адміністративного правопорушення складається за кожне правопорушення окремо.
Стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Майнова шкода відшкодовується в порядку передбаченому чинним та діючим законодавством України, в т.ч. згідно норм Цивільного кодексу України.
Тож «Великий Київ» направить відповідні запити та звернення в компетентні органи щодо перевірки вказаних дій та відшкодування збитків, завданих мешканцям району.
Читайте також:
- Обережно бурульки. У Києві травмовано двох людей
- Бурулькам – бій. Скільки небезпечних дахів виявили інспектори
- В КМДА нагадали управителям будинків про відповідальність за неприбрані бурульки
- Не тільки сніг. У мерії розповіли про нову проблему в Києві
- Фото дня. Цар-буруля на три поверхи на Солом’янці
- Скільки людей загинули у Києві від падіння бурульок
- Ризик падіння бурульок. Основні правила безпеки