У Києві за три роки замінили 340 кілометрів аварійних тепломереж. Скільки цьогоріч

Автор: Галина Ворона
16:29 01.10

У Києві вже три роки поспіль у міжопалювальний сезон реконструюють тепломережі, щоб покращити якість теплопостачання. За цей час замінили 340 кілометрів аварійних трубопроводів. Із них 270 – у попередні роки, 70 – цьогоріч.

У Києві за три роки замінили 340 кілометрів аварійних тепломереж. Скільки цьогоріч

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час перевірки робіт із заміни аварійної ділянки мережі на вулиці Леваневського в Солом’янському районі міста.

За його словами, найбільш масштабні проекти заміни тепломереж цьогоріч були на вулицях Гетьмана, Архипенка, Вифлеємській, Кулібіна, Старонаводницькій та Леваневського, де триває заміна 1,1 кілометра теплової магістралі діаметром 0,6 метра.

За останні роки саме тут було 14 серйозних аварій. Мережа пропрацювала вже майже 60 років. Від неї отримують тепло 25 житлових будинків, 2 школи й 2 адміністративних будівлі. 

Він зазначив, що під час робіт застосовують сучасні технології. Вкладають труби з попередньою ізоляцією, які є надійними та мають гарантію 30 років, а слугуватимуть набагато більше. Це вже дозволило знизити рівень теплових втрат на мережах.

Мер зауважив, що теплоенергетичний комплекс міста є одним із найбільших у Європі. Це понад 2,7 тис. км тепломереж, дві потужних ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, сміттєспалювальний завод “Енергія”. А також – майже 200 станцій теплопостачання і котелень. Саме ця система забезпечує понад 15 тисяч будівель столиці, в тому числі й житлових будинків.

Кличко також нагадав, що близько 17 років теплоенергетичний комплекс міста перебував в управлінні приватної компанії – ПАТ “Київенерго”. У 2018 році міська влада повернула його в управління громади Києва і розпочала масштабну програму з модернізації.

“Сьогодні ми знаходимось на старті опалювального сезону. Попри кризу, що склалась в питанні придбання природного газу та компенсації різниці в тарифах, Київ повністю забезпечив технічну підготовку до зими. Здійснили необхідні капремонти, зокрема, на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6”, – підкреслив він.

Читайте також: Технічно готові, але тарифи роблять ситуацію критичною – Кличко про опалювальний сезон

Нагадаємо, у столиці перевірили усі будинки на готовність до зими.

Великий Київ у Google News

підписатися