Технічно готові, але тарифи роблять ситуацію критичною – Кличко про опалювальний сезон

Автор: Марія Супрун
15:31 30.09

Столична теплоінфраструктура технічно готова до початку опалювального сезону. Але високі ціни на газ і перекладені на місцеве самоврядування тарифи роблять ситуацію близькою до критичної.

Технічно готові, але тарифи роблять ситуацію критичною – Кличко про опалювальний сезон

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час засідання колегії Київської міської державної адміністрації.

«У Києві понад 11 тисяч житлових будинків, і всі вони повинні бути готові до початку опалювального сезону. Кожен управитель, незалежно від форми власності – комунальної, приватної, ОСББ, ЖБК – повинен розуміти свою відповідальність перед мешканцями за вчасну і якісну підготовку до зими. Від цього залежить надійність та оперативність входження в опалювальний сезон. Технічно ми готові. Але є інші виклики, які роблять ситуацію близькою до критичної: високі ціни на газ, перекладені на місцеве самоврядування тарифи, відсутність законодавчої бази для забезпечення роботи теплопостачальних компаній», – додав мер Києва.

Віталій Кличко нагадав, що звертався до Прем’єр-міністра, аби уряд зафіксував ціну природного газу для бюджетних установ до кінця опалювального сезону на рівні 11,2 грн за 1 куб. м замість ринкових 35 гривень.

Разом із тим, НАК «Нафтогаз» має негайно вилучити дискримінаційні норми з договорів на постачання газу. А місцевим бюджетам має бути погашена різниця в тарифах минулих років і закладена компенсація на майбутнє. Щоб зберегти тарифи на тепло та гарячу воду для населення на рівні минулого опалювального сезону.

«Бо не зможуть люди платити за такими тарифами! Не зможуть покрити цю різницю і місцеві бюджети, на які сьогодні намагаються перекласти весь тягар! Бо уряд каже: все добре, тарифи не зміняться. А як добре?! Ціни, за якою теплопідприємства отримуватимуть газ ми не знаємо. Чи буде компенсація, і в яких межах, – ми не знаємо. А в прем’єр-міністра все добре», – підкреслив мер столиці.

Нагадаємо, раніше Володимир Прокопів зазначив, що спроби перекласти відповідальність за оплату послуг ЖКГ на місцеві громади є неприпустимими.

Великий Київ у Google News

підписатися