Київрада провела чергове засідання: що прийняли депутати

Автор: Тарас Шевченко
22:12 21.10.2021

У четвер 21 жовтня відбулось чергове пленарне засідання Київської міської ради. В порядку денному було багато важливих питань, які розглянули депутати.

Київрада провела чергове засідання: що прийняли депутати

Засідання розпочалося на фоні старту опалювального сезону. Тепло у кожній домівці обіцяють вже наприкінці місяця, а подачу – з 23 жовтня. Після чого треба буде зачекати ще сім днів для того, щоб кожний киянин, який залежить від централізованого опалення, відчув тепло.

Заступник голови фракції «Європейська солідарність» Олександр Погребиський говорив про недопустимість підвищення тарифів. Також він звернувся до колег зі «Слуги народу» з пропозицією «навчити свого лідера не брехати».

Напередодні засідання у місті відбувся гучний скандал, пов’язаний з транспортом. Старі перевізники бойкотували транспортну реформу та нововведення. Що з цього вийшло – читайте у матеріалі BIG KYIV.

У підсумку 16 приватних маршрутів тепер обслуговуватиме «Київпастранс». А заступник голови КМДА Костянтин Усов сказав, що місто наведе лад у перевезеннях.

Ще одне важливе питання – епідеміологічна ситуація у Києві. Наразі місто стрімко наближається до «червоної зони» обмежень. І схоже, що наступне засідання Київради буде проведене вже під час жорстких обмежень.

Саме засідання пройшло доволі продуктивно. Одне з найважливіших рішень – це підтримка звернення Київради до Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо недопущення підвищення тарифів на комунальні послуги. Про це також наголошував депутат Київради від «Європейської солідарності» Володимир Прокопів.

Ще Київрада звернулася до Кабміну щодо забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах.

За словами голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марини Порошенко, у липні 2021 року набрали чинності зміни до «Положення про інклюзивно-ресурсний центр», згідно з якими із завдань виключено надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг для учнів інклюзивних шкіл та вихованців інклюзивних груп дитячих садочків.

«Необхідно забезпечити реалізацію права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсному центрі. Адже у результаті внесених змін до Положення про інклюзивно-ресурсний центр діти, які навчаються в інклюзивних закладах освіти, не зможуть отримати якісну та кваліфіковану допомогу від працівників ІРЦ. Ці зміни створюють несприятливе середовище – діти будуть змушені повернутись до індивідуальної форми навчання та не матимуть можливості для соціалізації, а відповідно і спілкування з однолітками», – зазначила Порошенко.

На цьому соціальні питання не закінчилися. Депутати ще підтримали створення Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дарницького району міста Києва.

Нагадаємо, за ініціативи Марини Порошенко Київрада звернулася до Кабміну щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах.

Також Київрада підтримала проєкти рішень, які передбачають виплату компенсацій за належні земельні ділянки шістьом родинам загиблих киян-учасників АТО/ООС. Виплати на одну особу складуть 951 600 грн. Тобто на шість сімей виділять 5,7 млн грн.

Не оминули депутати увагою питання у архітекторно-історичної площини. Так, Київрада звернулася до Міністерства культури щодо передачі костелу святого Миколая римо-католицькій громаді.

Також Київрада прийняла необхідне рішення для реставрації Наводницької башти (Башти № 4), надавши в постійне користування земельну ділянку Національному історико-архітектурному музею «Київська фортеця». Ділянка розташована на вулиці Старонаводницькій, 2, її площа 0,8585 га.

На цьому пленарне засідання підійшло до кінця. Депутати продовжуватимуть готувати проєкти рішень та різноманітні ініціативи, а міська влада – боротися з Банковою.

20 жовтня міський голова Віталій Кличко був на Банковій, де зустрівся з президентом Зеленським. Цього ж дня раніше профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт «Про столицю» до другого читання.

Це законопроєкт можуть підтримати в цілому вже у цьому році. І це буде означати клінічну смерть столичній демократії.

Адже хоч законопроєкт і повертає районні ради до Києва, склад яких обирається містянами. Але при цьому, голови цих райрад, а також голова КМДА призначатимуться Президентом.

Тобто в цих умовах мер перетворюється на «весільного генерала», адже у президентського «намісника» буде право блокувати будь-яке рішення, що стосується міста.

Великий Київ у Google News

підписатися