Київрада просить Мінкульт передати Костел святого Миколая римо-католицькій громаді

Автор: Галина Ворона
18:51 21.10

Київська міська рада звернулася до Міністерства культури та інформаційної політики України та підтримала вимоги представників римо-католицької громади в передачі їй Костелу святого Миколая, де у вересні цього року вогонь майже повністю знищив унікальний орган та частково пошкодив внутрішнє оздоблення та вітражі костелу.

Київрада просить Мінкульт передати Костел святого Миколая римо-католицькій громаді

За словами депутата Київської міської ради Григорія Маленка, впродовж майже 30 років віряни зверталися з численними зверненнями щодо повернення костелу парафії римо-католицької церкви.

Наразі, через пошкодження будівлі вогнем, парафіяни, віряни, а також духовенство римо-католицької церкви змушені проводити служби просто неба. Віряни не мають доступу і до підвалів костелу, де раніше проходили навчання у недільній школі. Враховуючи стан будівлі та нагальну необхідність у проведенні відновлювальних робіт представники римо-католицької громади вчергове звертаються з вимогою передати костел парафіянам та релігійній громаді в постійне користування. Це рішення дасть змогу зберегти пам’ятку від подальшого руйнування”, – зауважив депутат.

Він додав, що в 2020 році вже було прийнято рішення про переміщення Національного будинку органної та камерної музики в окреме приміщення до 2023 року, після чого, відповідно, будівлю костелу громада римо-католицької церкви змогла б повноцінно використовувати для богослужінь, проте наразі орган знищений, релігійна громада переживає, що цей процес може затягнутись.

Читайте також: Столиця та вся Україна мають знати, що відбувається з Костелом Св. Миколая – Прокопів

Нагадаємо, 3 вересня 2021 року в Києві загорівся Костел святого Миколая (ВІДЕО). Загоряння сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі. Рятувальники пожежу  загасили, але виявилося, що пошкоджено орган (ФОТО, ВІДЕО).  

Депутат Ємець обурений тим, що міністр культури взяв під контроль пожежу у Костьолі, хоча будівля повністю на балансі Мінкульту.

У соцмережах кияни пишуть власні думки щодо події – “просто біль”, “уроди”, “не мали коштів і клепки утримувати” та звинувачують в пожежі Мінкультури.

Побачити, як виглядає Костел святого Миколая після пожежі, можна тут.

Великий Київ у Google News

підписатися