На маршрути – іржаві “Богдани”, під мерію – нові автобуси. Усов розповів про виверти маршрутної мафії

Автор: Галина Ворона
18:39 21.10

Бажання Києва навести лад з маршрутними перевезеннями подобається не усім, хто працює у цій сфері. Деякі перевізники, які звикли роками надавати неякісні послуги, чинять шалений опір. Сьогодні усунуті за неналежні перевезення маршрутники влаштували мітинг під КМДА.

На маршрути – іржаві “Богдани”, під мерію – нові автобуси. Усов розповів про виверти маршрутної мафії

Як розповів заступник голови КМДА Костянтин Усов, на сьогоднішній мітинг під стіни мерії приїхало 10 “непоганих автобусів”.

Ми побачили, що у маршруточної мафії вони таки є”, – зауважив він.

За словами Усова, це саме ті автобуси, які за договором мали виходити на маршрутах, де кияни чомусь їздили на іржавих “Богданах”.

Напевно, припускає чиновник, справа в одній з технологій, яка всі ці роки використовувалась мафією для перемоги в конкурсах перевізників. 

Він розповів, що це за технології:

1. На конкурс подавалися документи про те, що у випадку перемоги перевезення здійснюватимуться саме цими – непоганими транспортними засобами.

2. На кожний з різних маршрутів подавались одні й ті самі транспортні засоби в обмеженій кількості з однаковими держномерами, тощо.

3. Дублювання поданих автомобілів не перевірялось. Мафії всюди надавалась безпідставна перемога, прості перевізники та Київпастранс – системно програвали.

4. На маршрут замість обіцяного транспорту виходили іржаві бляшанки.

5. Нормальні автобуси, наявні в обмеженій кількості, в якості ширми використовувались для перемоги в наступних конкурсах.

Він прикріпив документи, які свідчать про схему на 182 маршруті, по якому перевізника прибрано з вулиць.

До речі, ми поважаємо конституційне право на мирне зібрання, але навіть мітингуючим автобусам не можна порушувати правила дорожнього руху. Вони зайняли цілу транспортну смугу Хрещатика, за що Інспекція оштрафувала кожний з них. Загалом – ми продовжуємо свою роботу”, – додав Усов. 

Читайте також: У КМДА розповіли, що чекає на маршруточну мафію та її інсинуації, та хто вийде на маршрути

Нагадаємо, влада Києва посилила вимоги до маршрутних перевізників. Серед нових умов – забезпечення більшої доступності автобусів для маломобільних пасажирів та людей із інвалідністю, заборона звукового та візуального забруднення, наявність не менше 5 спеціальних кнопок зупинки на вимогу тощо. Невдовзі одному із перевізників, який виграв конкурс на роботу за новими умовами і презентував новий транспорт, розгромили нові маршрутки з людьми.

“Озброєні” термометрами і бодікамерами інспектори вже почали перевіряти якість перевезень у маршрутках. Після перевірок влада прибрала з вулиць Києва 172 нелегальні маршрутки, які обслуговували 21 маршрут. 16 із цих маршрутів повернули “Київпастрансу”.

Через перевірки перевізники судитимуться з КМДА

Великий Київ у Google News

підписатися