Київрада провела чергове засідання: що прийняли депутати

Автор: Тарас Шевченко
14:13 03.12.2021

У четвер 2 грудня відбулось чергове пленарне засідання Київської міської ради. В порядку денному було багато важливих питань, які розглянули депутати

Київрада провела чергове засідання: що прийняли депутати
оренда квартири Київ

25 листопада сталася трагічна подія – помер колишній мер Києва Олександр Омельченко. Він до останнього очолював фракцію «Єдність» в Київраді та ходив на пленарні засідання. На сесії 4 листопада він також був присутнім. У майбутньому на його честь назвуть одну з вулиць Києва.

Засідання розпочалося під егідою тарифів на опалення та проїзд у міському транспорті. Міський голова Віталій Кличко все ж таки підтвердив, що вартість проїзду підвищать після 15 квітня 2022 року.

Так,  для киян розглядається ціна – 12 грн, якщо сплачувати проїзд по картці киянина.  Для мешканців області ціна за проїзд складе 14 гривень, якщо купувати проїзний. Найдорожче прийдеться купувати квитки на проїзд гостям міста –  вони будуть платити 20 грн.

На наступному засіданні Київради розглянуть дотації для метрополітену та «Київпастрансу» на 500 млн грн для компенсації збитків, спричинених «низькою вартістю проїзду». Але досі ніхто так і не підрахував, а чи дійсно пропоновані тарифи відповідають реальності та ринку. Тому важко встановити адекватність таких дотацій.

Потім «Слуги народу» вирішили погратися у велику політику та заблокували трибуну Київради. Мотивація незрозуміла – начебто «напередодні було проведено засідання бюджетної комісії, на якій зафіксовано ряд ймовірних порушень і таким чином його фракція «вимагає» скликання регламентної комісії, яка надасть оцінку ймовірним порушенням закону і ймовірним порушенням регламенту першим заступником голови бюджетної комісії Київради».

Але під час блокування одна зі «слуг» Євгенія Кулеба листувалася з громадськими діячами у «Фейсбуці» та жартувала з ними. Вона у коментарях до допису показала золоту спідницю та «красиві туфлі», в яких вона прийшла на засідання. Тобто «блокування трибуни» з точки зору однієї з блокувальниць – це жарти.

Пізніше у Київраді внесли зміни до рішення «Про проходження опалювального сезону 2021-2022 року в місті Києві», щоб зменшити вартість на теплопостачання для мешканців багатоквартирних будинків, які досі не уклали договори про надання комунальних послуг. Вони належать до ОСББ та ЖБК. Наразі таких будинків 462 та їм зменшать тарифи (наразі вони складають від 2 099,52 грн до 2 381,54 грн за 1 Гкал).

Також Київрада затвердила міську цільову програму «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2022-2024 роки».

За словами голови Департаменту охорони культурної спадщини КМДА та депутат Київради від «Європейської солідарності» Володимира Прокопіва, цільова програма створить необхідні умови для збереження історичної самобутності Києва, сприятиме охороні, збереженню та популяризації об’єктів культурної спадщини міста.

Вона передбачає:

  • реставрацію та розвиток об’єктів культурної спадщини;
  • контроль за належним утриманням та збереженням об’єктів культурної спадщини;
  • популяризацію культурної спадщини.

Для виконання цих завдань місто впродовж трьох років планує виділити 269 мільйонів гривень.

Захистили депутати ще сквер від забудови. На території Павлівського скверу, який розташований на розі вулиць Винниченка та Павлівської, оголосили три ботанічні пам’ятки природи місцевого значення.

У квітні 2021 Шостий апеляційний адміністративний суд скасував дозвіл на будівельні роботи на вул. Гоголівська, 32-В. На території Павлівського скверу планувалося зведення будівлі вище 100 метрів.

Ще у столиці з’явиться 7 нових органів самоорганізації населення. Вони створюються з метою відстоювання інтересів мешканців будинків столиці у міській владі та задля розв’язання питань місцевого значення.

Так, у Дарницькому районі буде створено будинкові комітети «Привокзальна, 10», «Привокзальна, 8/1», «Харківський», «Здорова Дарниця». У Печерському — будинковий комітет «Вулиця Джона Маккейна, 37». У Шевченківському — будинковий комітет «Олеся Гончара». У Солом’янському — вуличний комітет «Кавказький».

Наостанок Київрада звернулась до Ради національної безпеки і оборони України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо розробки та прийняття необхідних законодавчих змін для посилення державного контролю у сфері обігу наркотичних лікарських засобів. Необхідність прийняття звернення викликана тим, що у Києві різко збільшилась кількість людей, які вживають лікарські засоби, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини.

З 2018 по 2020 роки у Києві відбулось різке збільшення (у чотири рази або на 315%) обсягу замовлених приватними закладами охорони здоров’я та приватними лікарями-наркологами та психіатрами рецептурних бланків ф-3, у тому числі й шляхом призначення лікарського засобу метадону наркозалежним особам. Так, кількість відпущених рецептурних бланків ф-3 у Києві зросла від 184 425 шт. у 2018 році до 550 398 шт. у 2020 році. За 9 місяців 2021 року кількість відпущених спеціальних рецептурних бланків ф-3 становить вже 458 925 шт.

Так і завершилося чергове засідання.

Наступне буде дуже «гарячим» – очікується прийняття бюджету міста на 2022.

«Слуги» вже провели «артпідготовку» та навчилися блокувати трибуну. Раніше вони вже влаштовували цирк із запрошенням народних депутатів з неоднозначною репутацією – Юрченко та Безуглої.

Є всі підстави вважати, що на наступному засіданні вони зроблять все разом – заблокують трибуну, висадять десант зі своїх нардепів та продовжать демонструвати золоті спідниці у коментарях на «Фейсбуці».

А тим часом партійний рейтинг «Слуги народу» вже менший за «Європейську солідарність». За 2,5 роки він впав майже у 3 рази (з 42% до 15%). А в Києві за них проголосувало близько 7%.

Здається, що «слуги» навіть не розуміють, що за «допомогою» таких дій, вони стають ще «токсичнішими», а рейтинг поглиблюється у темряву Маріанського жолоба.

Великий Київ у Google News

підписатися