Київрада проситиме в уряду 2,28 мільярда гривень для “Київміськбуду”

Автор: Галина Ворона
15:23 17.11

Тимчасова контрольна комісія Київської міської ради з питань перевірки ПрАТ “ХК “Київміськбуд” затвердила проміжний звіт з рекомендаціями та пропозиціями.

Київрада проситиме в уряду 2,28 мільярда гривень для “Київміськбуду”
оренда квартири Київ

Про це повідомляє пресслужба Київради.

Як розповіла депутатка Київської міської ради, голова тимчасової контрольної комісії Мирослава Смірнова, комісія опрацювала фінансову звітність про діяльність, включно з 2019 року, інформацію про будівельні проєкти, а також інформацію стосовно нарахованих та виплачених у 2019-2022 роках до бюджету Києва дивідендів.

За її словами, наразі досягнуто перші проміжні результати.

Так, тимчасова контрольна комісія рекомендувала наглядовій раді ПрАТ “ХК “Київміськбуд” в межах своєї компетенції посилити контроль за фінансово-економічною діяльністю компанії з обов’язковим прийняттям відповідних кадрових рішень у випадку її порушення. А також проконтролювати забезпечення належної діяльності підрозділу внутрішнього фінансового контролю та аудиту акціонерного товариства.

Крім цього, члени комісії звернулись до Департаменту комунальної власності КМДА з пропозицією збільшити склад наглядової ради ПрАТ “ХК “Київміськбуд” до п’яти осіб.

powerukraine

Водночас тимчасова контрольна комісія рекомендувала виконавчому органу Київської міської ради Київській міській державній адміністрації та її структурним підрозділам здійснювати закупівлю об’єктів нерухомого майна, зокрема житла та об’єктів соціальної інфраструктури у ПрАТ “ХК “Київміськбуд” в обсягах, передбачених основними результатами фінансового прогнозування, здійсненого аудиторською компанією Ernst & Young.

Крім цього, розглянути можливість виділення фінансової позики або докапіталізації компанії. До того ж сьогодні на засіданні ми підтримали пропозицію від імені Київської міської ради звернутись до Кабінету Міністрів України з вимогою компенсувати ПрАТ “ХК “Київміськбуд” сумарного запланованого збитку, пов’язаного з добудовою проєктів корпорації “УКРБУД” у сумі 2,28 мільярда гривень”, – дала Мирослава Смірнова.

Читайте також:  Гроші заплатили, квартир немає: «Київміськбуд» безнадійно заморозив 22 багатоповерхівки

Нагадаємо, 80% активів компанії “Київміськбуд” належить Києву.  На початку 2023-го компанія “Київміськбуд” призупинила будівельні роботи та просила про додаткове фінансування з бюджету.

19 квітня детективи НАБУ звернулися до голови КМДА Віталія Кличка з вимогою у триденний термін надати документацію щодо співпраці з “Київміськбудом”. Йдеться про звернення компанії до Київради з проханням про докапіталізацію на 1 млрд грн та/або на іншу суму. Інформацію про це оприлюднили  журналісти.

Також журналісти оприлюднили інформацію про те, що голова Київміськбуду виїхав з України з довідкою про інвалідність та підкорив Еверест. З 24 лютого 2022 року будівельник провів за кордоном 240 днів – 8 місяців або рівно половину часу від початку повномасштабного вторгнення.

Крім того, 3 липня журналісти виявили на Лазуровому узбережжі Франції розкішну віллу вартістю 20 мільйонів євро, оформлену на французьку фірму, яку три роки тому придбала компанія дружини президента “Київміськбуду” Ігоря Кушніра Оксани. Кушнір у відповідь заявив, що не має майна поза межами України.

Раніше журналісти дізналися, що на виведеній землі з “Київміськбуду” у Козині бізнес-оточення та родичі Ігоря Кушніра збудували закрите котеджне містечко.

Великий Київ у Google News

підписатися