Київ та інші міста чекають сьогодні від уряду прийняття постанови про компенсацію різниці в тарифах теплопостачальним підприємствам

Автор: Галина Ворона
10:44 09.12.2021

Сьогодні на черговому засіданні Кабінет міністрів має удосконалити механізм, яким визначається обсяг заборгованості держави перед підприємствами комунальної теплоенергетики різниці в тарифах. На вирішення цього питання, необхідного для безперешкодного проходження опалювального сезону, розраховують українські міста, у тому числі столиця.

Київ та інші міста чекають сьогодні від уряду прийняття постанови про компенсацію різниці в тарифах теплопостачальним підприємствам

Як пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, така заборгованість виникла у зв’язку з невідповідністю між фактичною вартістю послуг з теплопостачання та встановленими тарифами для населення і бюджетних установ.

Визначений обсяг заборгованості буде компенсований комунальним підприємствам з державного бюджету.

Представники муніципалітетів розраховують на прийняття відповідної постанови, адже це дозволить збільшити обсяги компенсації комунальним підприємствам, які опинились у критичних умовах через зростання ціни на газ.

Зміни до методики нададуть можливість визначити розмір компенсації з державного бюджету комунальним підприємствам теплопостачання, а також враховуватимуть і обсяг коштів, спрямованих органами місцевого самоврядування на забезпечення діяльності підприємств галузі.

Українські міста сподіваються на прийняття постанови як чергового антикризового кроку, враховуючи ситуацію з енергетикою в якій опинилася країна. Зміни до методики дозволять підприємствам теплокомуненерго зменшити заборгованість за газ і зміцнити свої господарські позиції. В той же час оновлена методика надасть можливість НАК “Нафтогаз” отримати значно більше фінансування для додаткової закупівлі природного газу, що є надважливим для стабільного проходження опалювального сезону”, – пояснює Петро Пантелеєв.

На сьогодні необхідність прийняття постанови підтримали низка міст через Асоціацію міст України.

Читайте також: Столичні тепловики пояснили нарахування “інфляційних втрат” за тепло і гарячу воду

Нагадаємо, центральна влада передала відповідальність за холодні батареї на місця. Щоб не допустили зростання тарифів на тепло, Київрада збільшила статутний капітал комунального підприємства “Київтеплоенерго” на 2 мільярди гривень. Водночас київські тепловики через суд вимагають український газ за справедливою ціною

Великий Київ у Google News

підписатися