Щоб втримати тарифи: київські тепловики через суд вимагають український газ за справедливою ціною

Автор: Галина Ворона
16:35 27.07.2021

Комунальне підприємство “Київтеплоенерго” подало судовий позов на державну компанію “Укргазвидобування” з вимогою укласти прямий договір купівлі-продажу газу вітчизняного видобутку. Це дозволить знизити вартість опалення та гарячого водопостачання під час опалювального сезону.

Щоб втримати тарифи: київські тепловики через суд вимагають український газ за справедливою ціною

Про це повідомляє пресслужба підприємства.

У “Київтеплоенерго” кажуть, що 13 травня 2021 року офіційно звернулись до АТ “Укргазвидобування” з пропозицією укласти прямі угоди купівлі-продажу газу українського видобутку для виробництва тепла, щоб уникнути підвищення тарифів в опалювальному сезону 2021/2022.

Однак 24 травня 2021 року газовидобувна компанія надіслала відмову, переадресувавши “Київтеплоенерго” до ГК “Нафтогаз Трейдинг” як посередника з купівлі-продажу газу. І 26 липня 2021 року КП “Київтеплоенерго” подало позов на АТ “Укргазвидобування” у зв’язку із необхідністю забезпечення природним газом виробника тепла без комерційних посередників, а також забезпечення справедливої ціни на газ українського видобутку, що використовується для виробництва тепла”, – пояснює пресслужба підприємства.

Як зазначається, “Київтеплоенерго” розраховує на справедливе рішення суду.

За даними підприємства, закупівля газу українського видобутку дозволить уникнути підвищення тарифів на тепло в Києві, зростання соціального напруження та дозволить забезпечити стабільне проходження опалювального сезону.

Читайте також: За холодні батареї в квартирах відповідатиме Кличко: тарифи на опалення та постачання тепла передали на місця

Нагадаємо, нещодавно міська влада Києва запропонувала уряду використати газ вітчизняного видобутку, щоб не підвищувати тарифи на гарячу воду та опалення населенню. Оскільки після скасування ПСО (покладання спеціальних обов’язків) для укладання нових газових договорів з ГК “Нафтогаз Трейдинг” підприємства теплокомуненерго (більше 200 українських тепловиробників) змушені закуповувати газ для виробництва тепла за цінами, значно вищими, ніж закладені у тарифах. Замість обіцяних 7,4 тис. грн/тис. куб. м, за рахунок лімітованих обсягів «дешевого» газу з боку газопостачальної компанії, підприємства вимушені купувати газ, вартість якого у серпні вже перевищує 15 тис. грн/тис. куб. м, а міксована ціна газу для ТКЕ доходить до 10 тис. грн/тис. куб. м. За таких умов тарифи на тепло в Україні в наступному опалювальному сезоні можуть суттєво зрости – на 15-65%, залежно від міста. Зокрема, у Києві зростання вартості опалення може сягнути 38%, адже для “Київтеплоенерго” частка газу у структурі тарифу на тепло досягає 80%.

Великий Київ у Google News

підписатися