Як пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, така заборгованість виникла у зв’язку з невідповідністю між фактичною вартістю послуг з теплопостачання та встановленими тарифами для населення і бюджетних установ.
Визначений обсяг заборгованості буде компенсований комунальним підприємствам з державного бюджету.
Представники муніципалітетів розраховують на прийняття відповідної постанови, адже це дозволить збільшити обсяги компенсації комунальним підприємствам, які опинились у критичних умовах через зростання ціни на газ.
Зміни до методики нададуть можливість визначити розмір компенсації з державного бюджету комунальним підприємствам теплопостачання, а також враховуватимуть і обсяг коштів, спрямованих органами місцевого самоврядування на забезпечення діяльності підприємств галузі.
Українські міста сподіваються на прийняття постанови як чергового антикризового кроку, враховуючи ситуацію з енергетикою в якій опинилася країна. Зміни до методики дозволять підприємствам теплокомуненерго зменшити заборгованість за газ і зміцнити свої господарські позиції. В той же час оновлена методика надасть можливість НАК “Нафтогаз” отримати значно більше фінансування для додаткової закупівлі природного газу, що є надважливим для стабільного проходження опалювального сезону”, – пояснює Петро Пантелеєв.
На сьогодні необхідність прийняття постанови підтримали низка міст через Асоціацію міст України.
Читайте також: Столичні тепловики пояснили нарахування “інфляційних втрат” за тепло і гарячу воду
Нагадаємо, центральна влада передала відповідальність за холодні батареї на місця. Щоб не допустили зростання тарифів на тепло, Київрада збільшила статутний капітал комунального підприємства “Київтеплоенерго” на 2 мільярди гривень. Водночас київські тепловики через суд вимагають український газ за справедливою ціною