Про це розповів уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в інтерв’ю виданню “Фокус“.
За словами омбудсмена, така активність в регіонах свідчить про сумлінність окремих громадян, заявниками переважно є жителі обласних центрів.
Кремінь також заявив, що за цим показником лідирує Київ – у столиці зафіксували 327 порушень. Однак з сільської місцевості регіону не надійшло жодного звернення. Це підтверджує, що там люди розмовляють українською мовою.
“Я періодично спілкуюся зі своїми рідними із Закарпаття, особливо цікаво знати, що відбувається на території Берегівського району, і можу сказати, що там проблем з дотриманням мовного законодавства немає“, – зауважив Кремінь.
Омбудсмен заявив, що українською мовою там послуговуються у сфері освіти, в органах місцевого самоврядування. Щоправда, Кремінь відзначив, що в особистісному спілкуванні люди самі визначають, якою мовою їм зручніше спілкуватися.
Читайте також: Штрафи за відмову обслуговувати українською: коли та за яких умов
Нагадаємо, 16 січня почав діяти закон “Про функціонування української мови як державної”, який зобов’язує усіх надавачів послуг обслуговувати клієнтів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою. За перші два дні дії закону надійшло біля 100 звернень про порушення мовного закону.
До речі, власник кав’ярні посміявся з мови, тепер продає заклад.