Київ сортує відходи: скільки контейнерів є в місті і що в них можна викидати

19:20 07.12.2020

З початку року біля столичних будинків встановили майже 800 контейнерів-дзвіночків для різних фракцій відходів. Загалом для відсортованих відходів у місті є майже 4 тисячі одиниць різнотипних баків: дзвіночки – для скла, пластику та паперу; контейнери-сітки – для сухих відходів; а також контейнери для збору небезпечних відходів.

Київ сортує відходи: скільки контейнерів є в місті і що в них можна викидати
Світлодіодне освітлення

Про це розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, якщо минулого року в Києві було 2,5 тисячі контейнерів для сортування, то зараз їх майже 4 тисячі.

Зокрема, це:

  • контейнери-сітки, куди можна кидати лише сухі відходи;
  • кольорові контейнери-дзвіночки для окремих матеріалів: зелений – для скла, жовтий – для пластику, синій – для паперу;
  • помаранчеві контейнери для небезпечних відходів: термометрів, ламп та батарейок.

Звертаю увагу: розбиті ртутні термометри в контейнери викидати не можна. Якщо у вас розбився градусник – викликайте рятувальників, і вони допоможуть очистити приміщення від ртуті», – пояснив заступник голови КМДА.

Петро Пантелеєв нагадав, що цього року «Київкомунсервіс» уклав договір із підрядною організацією ТОВ «Екологічні Інвестиції» на вивезення для переробки 70 тонн батарейок. Батарейки відправлені на переробку на завод GreenWEEE (Румунія). За рік у столиці також відправили на переробку 400 сміттєвозів відходів.

Обсяги поступово збільшуються, адже збільшується кількість контейнерів, а також бажання мешканців столиці знати більше про сортування та переробляти відходи», – сказав заступник голови КМДА.

Рекомендації щодо сортування

Скло

  • Викидаємо: пляшки, банки, склобій (бита тара) від напоїв, лікарських та косметичних засобів тощо, бите віконне скло.
  • Не викидаємо: дзеркала, кришталь, армоване скло, порцеляну, також жаро- і ударостійке скло, будь-які лампочки.

Папір

  • Викидаємо: білий папір, картон, паперове пакування, пакети з паперу, книжки, листівки, газети, журнали, зошити, альбоми.
  • Не викидаємо: змішану упаковка (tetra pak, pure pak), магазинні чеки, транспортні квитанції, папір ламінований чи із самоклейкою поверхнею, вироби які вже проходили переробку раніше (наприклад, лотки від яєць), господарський папір, коробки від сигарет, різна забруднена та волога паперова сировина.

Пластик

  • Викидаємо: тару та упаковку – якщо бачите на упаковці цифру 1 або маркування PET, PETE; поліетилен високої та низької щільності – маркування HDPE, LDPE, або цифри 2 чи 4; поліпропілен у вигляді плівки, флаконів або контейнерів, поліетилен у вигляді плівки – маркування РР, або цифра 5;  полістирен, полістирол – маркування 6; упаковка tetra pak та pure pak
  • Не викидаємо: кольорові непрозорі пляшки РЕТ чорного, білого і жовтого кольорів; полівінілхлорид – маркування ПВХ або цифра 3; інший пластик – маркування 7; а також – пластиковий лом, обгортки від цукерок, трубочки, зубні щітки, предмети які містять папір, метал, забруднені жиром предмети.

Суха фракція для цього типу відходів призначений контейнер-сітка

  • Викидаємо: відходи пластику PET, скла, паперу – їх не варто викидати у контейнери-дзвіночки, тільки у сітку!
  • Метал (металеві бляшанки та кришечки з-під напоїв, консервів, косметики, інші предмети з металу, відчищені від залишків бруду та їжі).
  • Не викидаємо: харчові відходи, одноразовий посуд, вакуумну упаковку та упаковку типу «шуршик», папір із залишками їжі та жиру, пінопласт, гумові вироби, одяг та текстиль.

Читайте також: “Ти вирішуєш долю сміття”. Відео про сортування відходів від комунальників 

Нагадаємо, сортувати відходи можуть вже мешканці центру містаДарницького, Оболонського, Подільського та Шевченківського районів – там вже є спеціальні контейнери-“двіночки”. Наразі їх встановлюють у Голосієві.

Комунальники створили “сміттєву” інтерактивну карту, за допомогою якої кияни можуть дізнатись майже всю інформацію, що стосується збирання і вивезення побутових відходів та повідомляти про негаразди чи про недобросовісних осіб, які користуються контейнерами на майданчиках та не мають укладених договорів.

Великий Київ у Google News

підписатися