Київ оновить теплопідприємства за 140 млн євро кредиту – що і де зроблять

13:29 02.09

Місто спрямує 140 мільйонів євро кредитних коштів на модернізацію теплоенергетичного комплексу столиці.

Київ оновить теплопідприємства за 140 млн євро кредиту – що і де зроблять

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час підписання кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку і договору гарантій, пише Київрада.

За словами очільника міста, цей проект дозволить впровадити сучасні технології в оновлення системи централізованого теплопостачання Києва, яка входить до трійки найбільших у Європі.

Втілення програми допоможе підвищити енергоефективність та знизити споживання енергоресурсів – природного газу, електроенергії та води. Але головне – впровадження масштабних проектів модернізації дозволить поліпшити якість і надійність послуг для киян”.

Зокрема, передбачено встановлення на ТЕЦ-6 нових когенераційних установок, які за обсягами викидів в атмосферу відповідатимуть європейським стандартам. Буде здійснена реконструкція неефективних котелень, що також дозволить знизити викиди парникових газів.

Кличко зауважив, що проект повністю відповідає політиці ЄС та заявленим кліматичним цілям України.

На ТЕЦ-5 планують встановити конденсаційний економайзер, що використовуватиме залишкову енергію димових газів (скидне тепло) для забезпечення опаленням столичних будинків.

Також проект передбачає встановлення нової системи моніторингу та диспетчеризації (SCADA). Це єдина система контролю та збору даних, яка в режимі реального часу аналізуватиме та контролюватиме роботу усього енергокомплексу та відстежуватиме його виробничі показники.

Читайте також: Буде не до ананасів. Економіст прогнозує збільшення цін на харчові продукти та комуналку

Нагадаємо, Київ хоче позбутись газової залежності у сфері ЖКГ

Великий Київ у Google News

підписатися