Електрика і тепло з відходів. Київ хоче позбутись газової залежності у сфері ЖКГ

Автор: Галина Ворона
10:29 12.08

Столична влада хоче подолати газову залежність сфери ЖКГ впровадженням проєктів із використання в енергетичній сфері певних видів відходів, зокрема, деревини та органіки. У КМДА розраховують, що такі проєкти допоможуть вирішити не лише енергетичні, а й екологічні проблеми, і покладаються на досвід турецьких експертів. Днями делегація столичних чиновників вивчала, як це працює в Анкарі.

Електрика і тепло з відходів. Київ хоче позбутись газової залежності у сфері ЖКГ

Про це розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, Анкара має успішний досвід у розвитку раціональної та екологічно безпечної системи перетворення окремих складових відходів на енергію, не використовуючи при цьому процес спалювання.

Загалом у Туреччині побудовано 14 сучасних комплексів, які не тільки ефективно утилізують побутові відходи, а й  отримують у процесі переробки електричну та теплову енергію.

Такий досвід надзвичайно важливий для Києва, що має централізовану систему теплопостачання і достатньо високу залежність від природного газу”, – зауважив Петро Пантелеєв.

Українська делегація відвідала сміттєперевантажувальну станцію Alacaatlı, завод ІТС-Sincan із утилізації твердих відходів та сміттєпереробне підприємтво ITC-Mamak.

Завод ITC-Mamak побудований на місці колись одного з найбільших сміттєзвалищ в Анкарі, яке було розчищене, а частина сміття захоронена. Електроенергію, яку отримує підприємство під час переробки відходів, використовують  для потреб одного з найбільших у турецькій столиці торгових молів, що знаходиться по сусідству з заводом. Також на місці старого сміттєзвалища будується новий житловий масив.

Реалізація проектів екологічно безпечного та раціонального використання відходів дозволить Києву створити умови для збільшення обсягів сортування й переробки відходів та зменшити шкідливий вплив на довкілля”, – каже Петро Пантєлєєв.

Окрім цього, сучасні технології дають змогу виробляти з відходів електроенергію та газ, що в умовах зростання вартості енергоресурсів відіграє важливу роль для економіки мегаполісу.

За інформацією заступника голови КМДА, сторони домовились про програму обміну досвідом та стажування працівників київського сміттєпереробного заводу “Енергія” на турецькому ITC-Mamak. Також під час зустрічі йшлося про обмін досвідом щодо сфери міського благоустрою та озеленення публічних просторів.

Читайте також: Чи варто переходити на новий тариф від «Нафтогазу», який передбачає оплату частинами

Нагадаємо, київські тепловики через суд вимагають український газ за справедливою ціною.

Великий Київ у Google News

підписатися