Кияни перемогли! “Квіти України” вже в реєстрі державних пам’яток

Автор: Галина Ворона
18:52 06.08

Будівля “Квіти України” відтепер – офіційно є пам’яткою архітектури, монументального мистецтва місцевого значення.

Кияни перемогли! “Квіти України” вже в реєстрі державних пам’яток

Як розповів міністр культури і науки Олександр Ткаченко, щойно від підписав наказ про внесення будинку “Квітів України” до реєстру державних пам’яток. 

Будівлі надано охоронний статус. Це означає, що її не можна зруйнувати або перебудувати. Дякую киянам за небайдужість та готовність відстоювати історичний вигляд міста!” – додав він.

Читайте також: Будівлі “Квіти України” в Києві надано охоронний статус – Прокопів

Нагадаємо, “Квіти України” спроєктував архітектор Микола Левчук на початку 1980-х. Довгий час у будівлі розташовувався магазин-оранжерея. Споруду хотіли перетворити на офісний центр, який мав повністю змінити її зовнішній вигляд. Наприкінці червня забудовник обрізав виноград, який років тридцять обвивав один із фасадів будівлі. Потім будівельники стали знімати вікна, а навколо споруди почали зводити паркан.

6 липня киян вийшли на акцію протесту проти руйнування будівлі та спорудження на її місці скляної коробки (ФОТО)

Вночі 11 липня біля будинку з’явилась важка техніка для зносу, а наступного дня почався демонтаж. Щоб зупинити руйнування, кияни прорвались за будівельний паркан та заблокували роботу техніки. Згодом стало відомо, що  у проекті підготовчих робіт, наданому забудовником, демонтаж фасаду будівлі відсутній.

Великий Київ у Google News

підписатися