Забудовник по-варварськи знищив унікальний дівочий виноград в Києві (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
20:47 27.06.2021

Забудовник знищив унікальний дівочий виноград, якому було близько 30 років. Рослина прикрашала будівлю “Квіти України” – навчально-методичний павільйон в стилі післявоєнного модернізму на вулиці Січових Стрільців, 49 та була окрасою всього Шевченківського району.

Забудовник по-варварськи знищив унікальний дівочий виноград в Києві (ФОТО)

Як повідомляється на сторінці групи “Зберегти квіти України” у Facebook, власники будівлі мають намір здійснити “реконструкцію з надбудовою для розміщення офісного центру з підземним паркінгом”.

Зазначається, що виноград зрізали варварськи — без попередження.

Попри озвучений представником забудовника, Олексієм Пишним, намір зберегти виноград і працювати в «синергії» з громадою, на практиці сталося з точністю до навпаки. Заяви забудовника про «любов до нашого міста» виявились просто словами. Виноград зрізали варварськи — без попередження, в розпал спеки та напередодні вихідних. Ми не знаємо про долю його 30-ти річних коренів, але пересадка коренів у спеку у будь-якому разі є травматичною“, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ініціативна група пропонувала залучити професійних арбористів, щоби не втратити рослину. Але забудовник вирішив не заморочуватись, а просто знищити будівлю (окраса всього району – дівочий виноград вже знищена). Крім винограду, зникло все багатолітнє зелене оформлення, яке було частиною затишного простору навколо будівлі.

Отже, слова про кооперацію виявилися брехнею. Вимагаємо керівництво ПраТ «Квіти України» опублікувати нарешті проєкт будівництва та прямо озвучити свої намір. Словам про «разом з містянами» та конкурс ми більше не віримо“, – підкреслюють активісти.

Активісти також опублікували фото від 22 червня, де виноград ще живий, а також світлини вже зів’ялої рослини.

Жива рослина:

Зів’яла рослина:

Нагадаємо, “Квіти України” – навчально-методичний павільйон в стилі післявоєнного модернізму на вулиці Січових Стрільців, споруджений 1983-1985 роках, зараз знаходиться під загрозою знищення.

Великий Київ у Google News

підписатися