Кияни можуть моніторити радіаційний фон столиці у застосунку “Київ Цифровий”

Автор: Галина Ворона
17:58 08.02.2023

Оновлена версія застосунку “Київ Цифровий” дозволяє моніторити радіаційний фон у столиці. Рівень радіації визначається на основі даних із п’яти датчиків, розташованих на міських станціях моніторингу якості повітря.

Кияни можуть моніторити радіаційний фон столиці у застосунку “Київ Цифровий”
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва та заступник голови КМДА Петро Оленич.

Для отримання інформації про радіаційний фон у столиці необхідно оновити застосунок “Київ Цифровий” і зайти у розділ моніторингу якості повітря у лівому верхньому куті екрану (AQI).

Користувач може переглянути адреси встановлених датчиків, а також рівень радіації, зафіксований на кожному з них.

За словами начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександра Возного, виведення інформації про стан радіації у столиці у застосунок “Київ Цифровий” – це черговий крок до відкритості екологічних даних.

Минулого року для оперативного контролю радіаційної безпеки в Києві було встановлено п’ять датчиків, які фіксують рівень радіаційного фону в режимі реального часу. Спершу дані виводилися на сайт Управління екології, а відтепер вони доступні і у застосунку “Київ Цифровий”. Таким чином, тепер достовірна інформація про стан якості повітря та рівень радіації в столиці у киян завжди під рукою”, – зазначив Олександр Возний.

Як користуватись опцією моніторингу радіаційного фону у столиці – пояснюють у відеоінструкції. 

 

Читайте також: “Київ Цифровий” інтегрувався з “Дією”: забрати евакуйоване авто буде ще простіше 

Нагадаємо, у Києві діє мережа із семи високоточних (референтних) пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. На них в автоматичному режимі вимірюється пил у трьох фракціях (РМ1.0, PM2.5 та PM10), оксиди азоту (NO, NO2, NOx), оксид вуглецю (СО), діоксид сірки (SO2), озон (О3), бензол (С6Н6), а також метеорологічні показники. Всі дані фіксуються щохвилини та виводяться на сайті: asm.kyivcity.gov.ua.На додачу до референтних у всіх районах столиці працює 46 індикативних пунктів, які доповнюють високоточні.

Великий Київ у Google News

підписатися