Кияни масово нарікають на нічні мото- та автоперегони під вікнами: чи реагує на них поліція і що робити, якщо вам не дають спати

16:41 20.07.2023

У соціальних мережах можна знайти багато дописів киян з наріканнями на мотоциклістів та автомобілістів, які люблять влаштувати нічні перегони. Пізній час міські “Шумахери” обирають не випадково, адже о цій порі столичні вулиці майже порожні. З цих причин головні проспекти чи не в кожному районі столиці перетворюються на трасу для мото- та автоперегонів.

Кияни масово нарікають на нічні мото- та автоперегони під вікнами: чи реагує на них поліція і що робити, якщо вам не дають спати
Світлодіодне освітлення

Драйв та адреналін – це те, що чому багатьом подобаються саме нічні перегони“, – розповідає “Великому Києву” мотоцикліст Іван, але просить не вказувати його прізвище та професію.

Він є власником спортивного мотоцикла і наполягає у розмові, що насправді мотоцикли та автівки під час перегонів не видають занадто гучних звуків.

Просто вночі ліпша акустика, адже вулиці майже порожні”, – додає чоловік.

Після дискусії з коресподентом “ВК”, він погоджується, що любителі швидкості і шуму часто спеціально тюнінгують свої двоколісні так, що цей звук в кілька разів перевищує норму.

Кияни у соціальних мережах у свою чергу пишуть, що шум нічних мото- та автоперегонів подекуди не стихає навіть з початком комендантської години об 00:00.

Це вже емоційне перебільшення. О півночі все точно стихає. Кому хочеться платити штраф чи мати проблеми з поліцією“, – пояснює Іван.

Потім додає, що на таких швидкостях впіймати порушника майже неможливо.

Іван розповідає, що сезон так званого стрітрейсінга (англ. street racing — вуличні перегони – ред.) в Києві відкривається в квітні, а закривається – в жовтні.

Легальні перегони часто проходять на території спортивного клубу “Чайка”. Ця інформація доступна для широкого загалу. А якщо хочеться відчути себе героєм “Форсажу”, можна ризикнути взяти участь в нелегальних заїздах.

Маючи особистий автомобіль для вуличних гонок, в інтернеті нескладно знайти закриті групи або чати, де місцеві екстремали домовляються про заїзди, призначають дату і місце. Такі перегони найчастіше також проходять в нічний час.

У свою чергу автоексперти наполягають, що дуже складно довести той факт, що рівень шуму перевищує гігієнічно допустимі норми. Ще складніше затримати того, хто є джерелом цього шуму, тому радять спати не в тій кімнаті, яка виходить на дорогу чи ставити шумоізолюючі склопакети.

Редакція “Великого Києва” підготувала інформаційний запит до прес-служби Патрульної поліції щодо кількості покараних порушників на мотоциклах та автівках, зокрема під час комендантської години, а також скільки виявлено нелегальних мотоциклів, водіїв без документів, скільки аварій сталося за їхньої участі, а також, які пропозиції є у поліцейських щоб дисциплінувати любителів шаленої швидкості.

Читайте також: За ревіння моторами та дріфтування вулицями слід видавати повістки – Білошицький

Нагадаємо,  у Києві покарали десятки водіїв-зухвальців, які гасали нічними вулицями.

Великий Київ у Google News

підписатися