Так нардеп від “Голосу”, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко прокоментував обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для ексрозвідника ГУ розвідки Міноборони України, безпосереднього учасника бойових дій на Київщині, полковника ЗСУ Романа Червінського. СБУ звинувачує Червінського у перевищенні службових повноважень, через що росіяни ніби-то обстріляли аеродром “Канатове”.
“Червінський однозначно не ворог. Однозначно з моєї точки зору, те що я бачив, він хотів для країни провести спецоперацію і про це його закрити за ґрати – це безпредел… Це неправильно. Питання до влади: навіщо зараз це робити? Ви можете отримати дуже багато питань, починаючи від 24 лютого, а може й ще раніше на які потрібно буде давати відповіді. Ви готові надавати відповіді на ці запитання?”, – наголосив полковник СБУ в ефірі “Радіо NV”.
На його думку, чинна влада зводить рахунки з ексрозвідником Червінським через операцію українських спецслужб 2021 року по затриманню членів ПВК “Вагнер”.
“Дуже ганебно це виглядає, коли за таку ініціативу, він зараз отримав два місяці тюрми. У нього свої відношення з владою, вони залишилися після Вагнергейту, але не думаю, що зараз такий момент можна використати для того, щоб якось його позбутися. Але я скажу, у нас дійсно багато питань, які відкриті ще с початку війни. Вже можна задавати? Вже настав час? Кажіть? Ми будемо їх починати задавати. Я бачу, що штовхають до того, давайте будемо згадувати. Мені є багато що сказати й всім іншим, тим, хто від першого дня почав захищати нашу батьківщину і до цього. Це дуже погана історія, я не знаю для чого влада в цю гру грає”, – наголосив нардеп.
Читайте також: Керівництво ОП у 2020 році призначило міністром оборони Тарана аби зірвати підготовку України до війни з РФ – Костенко
Також полковник СБУ додав, що Червінський є солдатом України, який неодноразово доводив вірність Батьківщині.
“До нього можна ставитися як завгодно, говорити авантюрист, але він не ворог – це 100%. Він солдат своєї країни і в нього свої методи роботи. Він виконував операції у 14-му по 19 рік, він має багато нагород і він доказав те, що він працює ефективно. Були й інші, але вони не змогли зробити того, що зробив він на територіях так званих ЛДНР проти терористів. Ми бачимо зараз він опинився за ґратами. Це вбиває ініціативу і ті, хто захочуть провести операції будуть задавати питання: “А чи потрібно нам це робити”, – пояснив Костенко.
Він закликав владу припинити переслідувати й тиснути на тих, хто з першого дня війни стали на захист України.
“Сподіваюсь, всі схаменуться і зрозуміють, що ми робимо одну справу й захищаємо державу. Зараз не час зводити якісь рахунки. Зараз треба всі зусилля направляти саме на знищення ворога”, – додав нардеп.
Додамо, своє звільнення з ГУ розвідки Міноборони України Роман Червінський вважає політичним (сталося після спецоперації із затримання фігуранта у справі про збиття малайзійського літака Boeing 777 рейсу МН 17 колишнього начальника “бригади протиповітряної оборони ДНР” Володимира Цемаха), а звинувачення СБУ називає сфальсифікованою справою.
Читайте також: Винні у провалі оборони України не в армії, а в Офісі президента, парламенті та Кабміні – голова Фонду “Повернись живим” Тарас Чмут
Нагадаємо, слідчі ДБР підозрюють оборонця аеропорту “Жуляни” генерала Кривоноса у перевищенні повноважень під час оборони аеропорту. Йому загрожує до 12 років ув’язнення. Крім того, проти очільника оборони Миколаєва генерал-майора Дмитра Марченка у ДБР досі ведеться кримінальне провадження щодо розкрадання (так звана “справа бронежилетів”). Наразі Марченко вимагає справедливого суду і притягнення до відповідальності винних у фальсифікації проти нього справи.
Як повідомляв “ВК”, 19 січня 2022 року президент Зеленський у своєму зверненні порадив українцям думати не про нову військову агресію РФ, а про свята, будівництво нових доріг, шашлики, ЗНО.
Наприкінці травня 2022 року президент України Зеленський розповів в інтерв’ю нідерландському виданню Nieuwsuur, що за рік знав про повномасштабне збройне вторгнення РФ в Україну. За його словами, людей не евакуювали, щоб не вплинути на українську економіку, але українська армія була готова до нападу.
У Київської області зафіксували 1200 воєнних злочинів військових РФ – масові вбивства, зґвалтування та катування мирних мешканців українських міст.