Контрактова має бути пішохідною – кияни звернулися до мерії

13:48 25.05.2020

Нещодавнє рішення суду про визнання незаконною пішохідної зони на Контрактовій площі змусило небайдужих киян зібрати політиків, активістів, громадських діячів та жителів Подолу та записати відеозвернення до КМДА та міського голови Віталія Кличка з вимогою подати якісну апеляцію та завершити роботи з реконструкції цієї території.

Контрактова має бути пішохідною – кияни звернулися до мерії

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив співзасновник онлайн-журналу «Хмарочос» Тарас Кайдан. 

“Я був серед журі, яке вибирало найкращий ескізний проєкт пішохідної Контрактової, страшно сказати, у 2015 році. У 2017 ділянку майбутньої реконструкції нарешті перекрили. Але обраний проєкт досі так і не був реалізований, а Контрактову після цього згадували лише у зв’язку з величезним колесом огляду і вічним брудним балаганом. Тому нещодавнє рішення суду, яке мало на меті забрати частину нелегких досягнень, змусило записати це звернення”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, активісти вимагають від КМДА:

1) Підготувати якісну апеляцію на рішення суду та подати її вчасно.
2) Внести зміни до проєкту Генерального плану міста Києва з метою врахування наявних пішохідних зон та адаптувати в проєкті Генерального плану Києва ті зміни, які місто підтримало згідно із затвердженим Планом сталої мобільності Подільського району.
3) Здійснити усі належні процедури щодо виділення коштів і якнайшвидше розпочати реконструкцію Контрактової площі та вулиці Сагайдачного за проектом, який переміг на архітектурному конкурсі.
4) Повідомити чіткі плани та строки виконання робіт у 2020 та наступних роках щодо реконструкції Контрактової площі та вулиці Сагайдачного.
5) Повідомити етапність, строки та відповідальних щодо реалізації Концепції інтегрованого розвитку Подільського району міста Києва.
6) Повідомити деталі через офіційні ресурси (сайт КМДА, Департаменту містобудування та архітектури тощо) про поточний стан та плани щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мосту та провести громадські слухання.
7) Винести на розгляд Київської міської ради “Концепцію інтегрованого розвитку Подільського району” для ухвалення.
8) Встановити інформаційний стенд, що презентує проєкт Контрактової площі “Київська вітальня” на площі для належного інформування мешканців про наміри реконструкції.

Автори звернення також пропонують підписати відкритий лист Віталію Кличку, який містить низьку вимог щодо пішохідної зони на Контрактової площі та вулиці Сагайдачного.

Читайте також: Юрій Назаров про розумне місто: “21 століття для Києва почалося у 2016 році. До цього взагалі нічого не було”

Нагадаємо, Контрактова площа і вулиця Сагайдачного стали пішохідними у 2017 році. Днями Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і скасував розпорядження КМДА про створення пішохідної зони. Водночас, місто обіцяє відстоювати пішохідну зону на Контрактовій площі та вулиці Сагайдачного та працюватиме над тим, щоб територія надалі розвивалася.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...