Пішохідну зону на Контрактовій та Сагайдачного визнано незаконною – суд

12:48 22.05.2020

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і скасував розпорядження КМДА про створення пішохідної зони на Контрактовій площі та вулиці Петра Сагайдачного.

Пішохідну зону на Контрактовій та Сагайдачного визнано незаконною – суд

Про це повідомляють Наші гроші, посилаючись на рішення суду від 18 травня.

У рішенні суду зазначається, що законодавство не дає повноважень для органів місцевого самоврядування на повну безстрокову заборону руху транспортних засобів на вулицях.

Суд вважає, що органи місцевого самоврядування мають право лише тимчасово обмежувати рух транспорту на вулицях, наприклад при проведенні ремонтних робіт або народних гулянь та інших масових заходів. Повна заборона руху транспортних засобів на вулицях можливе лише для окремої категорії транспортних засобів та у виключних випадках, резюмував суд

Крім того, суд постановив, що рішення про пішохідну Контрактову приймали без участі зацікавлених осіб, а чинний Генплан не передбачає створення пішохідної зони на Сагайдачного.

Більш того, суд сумнівається, що у разі пожежі на пішохідній вулиці можуть проїхати пожежні машини. 

Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що розпорядження… не сприяє забезпеченню безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міста, порушує вимоги пожежної безпеки”, – говориться у рішенні суду.

Позов про скасування розпорядження КМДА подали шість фізичних осіб.

Читайте також: Юрій Назаров про розумне місто: “21 століття для Києва почалося у 2016 році. До цього взагалі нічого не було”

Додамо щодо пожеж – у квітні у ресторані на Сагайдачного сталась складна пожежа, яка перекинулась на інші будівлі. Вогонь гасили усю ніч. Невідомо, які були б масштаби займання, якби у пожежників не було можливості зайняти всю вулицю через припарковані автівки.

Нагадаємо, Контрактова площа і вулиця Сагайдачного стали пішохідними у 2017 році.

Великий Київ у Google News

підписатися