Комісія Мінкульту знов звернулася до поліції для розблокування корпусів Лаври від прихильників московських попів

Автор: Ольга Даниленко
19:32 10.07.2023

Члени комісії Мінкульту – керівництво заповідника “Києво-Печерська лавра” знов звернулися до поліції щодо невідомих прихильників УПЦ МП, які не пустили членів комісії опломбувати вже передані заповіднику корпуси Лаври. Минулі орендарі – керівники монастиря УПЦ МП офіційно кажуть, що не чинять жодних перешкоджань.

Комісія Мінкульту знов звернулася до поліції для розблокування корпусів Лаври від прихильників московських попів

Як відомо, сьогодні представники та віряни УПЦ МП знов блокували доступ членам комісії до пам’яток місцевого значення – корпусів №57 та 58, там проживають віряни, які влаштовують щоденні молитовні стояння у Нижній Лаврі. 

 Про чергове звернення до поліції у коментарі “ВК” розповів в.о. гендиректора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко. 

 Ми їх попередили, вони повинні були надати доступ до цих приміщень, вони не надали. Адвокат монастиря офіційно заявив, що монастир, як юридична особа жодних перешкоджань не здійснює. Відповідно, ми орієнтуємося на те, що це сторонні особи невідомо чим займаються. Ми робимо зусилля власними силами, якщо зустрічаємо чітку протидію чи перешкоджання, тоді ми звертаємося до правоохоронців. Тому знов звернулися. На жаль є супротив”, – пояснив він. 

Також Остапенко зазначив, що керівництво монастиря досі не надало списку всіх осіб, які проживають у корпусах Лаври, з яких зроблено готельний комплекс.

 Списки всіх осіб вони нам так і не надали. Вони нам надали тільки календар монастиря на 23-й рік, де були фотографії й церковні імя монахів й священник без даних”, – зазначив він. 

Щодо вже опечатаної резиденції настоятеля УПЦ МП Онуфрія у Лаврі (корпус № 70), гендиректор Лаври зазначив, що не справедливо тримати порожнє приміщення, адже Онуфрій, давно переїхав. 

 “На скільки нам повідомили, він переїхав у Феофанію. Тримати порожнє приміщення й розповідати, що там відбуваються якісь священні дії – несправедливо”, – додав Остапенко. 

Читайте також: Відомий російський піп доступно обґрунтував, чому УПЦ досі під московським патріархатом

Нагадаємо, 6 липня члени комісії мінкульту змогли опечатати 69, 70 та 71 корпуси Києво-Печерської лаври. Представники УПЦ МП знов чинили спротив, однак спецпризначенці Нацполіції забезпечили Комісії доступ до корпусів. Щонайменше двох прихильників УПЦ МП забрали до відділку.

Двома днями раніше прихильники УПЦ МП знов не пускали членів комісії у корпуси № 69 та 45.

Як повідомляв “ВК”, представники Державної аудиторської служби під час ревізії Києво-Печерської Лаври виявили 36 новозбудованих самочинних будівництв – усі вони є комерційними та господарськими приміщеннями (тобто не мають прямого відношення до чернечого життя/побуту).

29 березня прихильники УПЦ МП мали покинути територію Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, однак не виїхали до сьогодні. Наразі екснастоятель лаври Павло Лебідь, в народі Паша Мерседес, перебуває під домашнім арештом. СБУ підозрює Лебедя у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі й підтримці російської агресії.

Голова СБУ Василь Малюк розповів, що 61 священнослужитель УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ. Суди в Україні винесли 7 вироків клірикам УПЦ МП. Двох із них обміняли, одного – на 28 полонених українців. Припинено громадянство України для 19 попів УПЦ МП.

Великий Київ у Google News

підписатися