Командувач обороною Києва оцінив можливість нападу Білорусі

12:32 23.06.2022

Військове керівництво Білорусі планує створення Південного оперативного командування, у зоні відповідальності якого перебуватиме український напрямок. Разом з тим відкрита участь військових РБ в агресії проти України наразі є малоймовірною.

Про це повідомив командувач угруповання сил і засобів оборони Києва Олександр Павлюк.

Донедавна він обіймав посаду голови Київської обласної військової адміністрації та відповідав за організацію оборони Київщини. За його словами, “нелегітимне керівництво Білорусі продовжує нагнітати ситуацію довкола нібито існування військової загрози з території України та поширення російсько-українського конфлікту“.

Під прикриттям цих вигадок нарощує зусилля для підвищення обороноздатності та посилення прикриття білорусько-українського кордону. З цією метою підвищило інтенсивність заходів оперативної та бойової підготовки, уточнює наявний мобілізаційний потенціал, розбудовує систему територіальної оборони. Планує створення Південного оперативного командування, у зоні відповідальності якого і перебуватиме український напрямок», – сказав Павлюк в інтерв’ю Укрінформу.

Читайте також: Війна з РФ, день 120. Окупанти ведуть наступальні дії на двох напрямках

За його інформацією, штаб цього ОК буде розгорнуто у Гомелі. Комплектування з’єднань та військових частин особовим складом планується здійснити за рахунок військовослужбовців строкової служби та осіб серед підготовленого мобілізаційного резерву, які виявлять бажання укласти контракт. Забезпечення озброєнням та військовою технікою – шляхом надходження зразків, які будуть вироблені білоруським ВПК, та тих, що станом на сьогодні перебувають на тривалому зберіганні.

«Враховуючи використання території РБ російськими окупаційними військами для здійснення агресії проти України, Білорусь фактично стала стороною конфлікту. В найближчій перспективі участь ЗС РБ в агресії проти України є малоймовірною, проте повністю не виключається», –  наголосив командувач силами оборони.

Читайте також: Доля Києва та області напряму залежить від розвитку ситуації на Сході – Павлюк

Раніше повідомлялося, що, за даними Міністерства оборони України, на ділянці українсько-білоруського кордону в брестській і гомельській областях зосереджено до семи батальйонів ЗС Білорусі. Основні зусилля зосереджують на веденні розвідки, інженерному обладнані позицій та охороні державного кордону.

В Міноборони зазначили, що “продовжує зберігатися загроза ракетних та авіаційних ударів з території Білорусі“.

Великий Київ у Google News

підписатися