Доля Києва та області напряму залежить від розвитку ситуації на Сході – Павлюк

Автор: Володимир Хлєбников
10:43 22.06.2022

У разі успіху російських окупантів у Східній операційній зоні значна частина їхніх сил та засобів може бути переміщена на Київський напрямок та залучена до формування нового ударного угруповання. Втім, наразі реальну загрозу столичному регіону становлять ракетні удари ворога.

Доля Києва та області напряму залежить від розвитку ситуації на Сході – Павлюк
Світлодіодне освітлення

Про це заявив командувач угруповання сил і засобів оборони Києва Олександр Павлюк.

Донедавна він обіймав посаду голови Київської обласної військової адміністрації та відповідав за організацію оборони Київщини. За його словами, на сьогодні безпека Києва та Київщини, як і всієї України, “забезпечується уздовж лінії зіткнення на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Херсонщині“. Він впевнений, що Київ “лишається і лишатиметься головною метою загарбницьких мрій росіян”.

Про це нам слід постійно пам’ятати і не виключати ймовірність спроб формування нових ударних угруповань на Київському та Чернігівському напрямках за рахунок заходів “тотальної мобілізації” резервістів, залучення запасів техніки та озброєння радянських часів, яких ще є вдосталь на базах зберігання… Агресор все ще має значний людський та технічний ресурс. Ми розуміємо, що на відновлення боєздатності з’єднань та військових частин потрібен час“, – сказав Павлюк в інтерв’ю Укрінформу.

Читайте також: Війна з РФ, день 119. Українські військові відбили штурм у напрямку Вуглегірської ТЕС

Павлюк зазначив, що з огляду на стан та положення військ РФ раптово або у стислі терміни формування нових ударних угрупувань здійснити неможливо, однак “у разі успіху противника у Східній операційній зоні значна частина його сил та засобів може бути переміщена звідти на Київський напрямок“.

Наразі реальнішою загрозою для нашої столиці є завдання супротивником ракетних ударів по критичних об’єктах державного управління, військової та цивільної інфраструктури. Маємо цьому багато прикладів. Проте довкола Києва створено достатньо ефективну та ешелоновану систему ППО, яка в цілому здатна захистити місто від засобів повітряного нападу та постійно вдосконалюється“, – сказав Олександр Павлюк.

Разом з тим він визнав, що ймовірність прориву зони ППО, у разі масованого ракетного удару, все ж таки існує.

Як писав “ВК“, 20 червня радник керівника Офісу президента Арестович заявив, що найближчими днями мешканцям українських міст, зокрема Києва, ні в якому разі не слід ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Великий Київ у Google News

підписатися